Lüks segment mobilyada online satış dönemi

Lüks segment mobilyada online satış dönemi

Fatih Kıral Mobilya, 40'ıncı yılında lüks segment mobilyalarını e-ticarete açtı

19 Haziran 2020 - 11:48

Fatih Kıral Mobilya, 40'ıncı yılında lüks segment mobilyalarını e-ticarete açtı. Markanın online sitesinin 1 ayda 34 bin kişi tarafından ziyaret edildiği belirtilirken, sadece online satışa özel bir serinin de hazırlıklarının sürdüğü söylendi.

1980 yılında faaliyete geçen ve 2020'de 40'ıncı yılını kutlayan Fatih Kıral Mobilya'da yenilikler devam ediyor. Markanın yeniliklerinden birinin de online satış olduğu belirtildi. Lüks segment mobilyalarını e-ticarete açan markanın web adresinin 1 ayda 34 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı. Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Kıral, yaptıkları çalışma hakkında bilgiler verdi.

Online satış hakkında bilgiler veren Oğuz Kıral, "Uzun zamandır planlanan online satış, şimdilik mağazalardaki stoklu ürünler üzerinden devam ediyor. Bu sayede, lüks segmentte yer alan bir mobilya markası olarak online satış üzerine gözlem yapma ve deneyim kazanma imkanı da buluyoruz. Çünkü şirketimizde şu anda mobilya satışına yönelik alışılmadık bir faaliyet de devam ediyor. Sadece online'a yönelik bir mobilya serisi üretimi" dedi.

Online satışa özel seri

Markanın online olarak da satış yapması fikri üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını dile getiren Oğuz Kıral, "Hem günümüz koşulları hem de Covid 19 salgını nedeniyle bu uygulamayı biraz öne çekmiş olduk. Şu anda online satışlarımızda uyguladığımız indirim, mağazalarımızdakine kıyasla daha yüksek. Daha açık olmak gerekirse; markamızın ürünlerini online satın almak çok daha avantajlı. Başlangıç olarak mağazalarımızdaki stoklu ürünler üzerinden startını verdiğimiz online satışlar, bize hem müşteri eğilimlerini anlamak hem de mobilya gibi bir ürün kaleminin internet üzerinden satışını yapmak açısından büyük deneyim kazandırdı. Bu sayede, yine uzun zamandır tasarladığımız bir yenilik için de çalışmalarımıza hız verdik. Yakın bir gelecekte, sadece ve sadece online mağazalarımızda satışa sunacağımız bir mobilya serisi üzerinde çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Kıral, sözlerine şöyle devam etti: Web adresimiz üzerinden devam eden online satışlarda ürün kalemi de hayli zengin. Tüm mağazalarımızdaki gibi online mağazada da yemek odası, yatak odası, oturma odası, çocuk ve genç odası takımlarıyla tamamlayıcı ürünler bulunuyor".

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor'un yeni yıldızı Fousseni Diabate geldi
Trabzonspor'un yeni yıldızı Fousseni Diabate geldi
Trabzon'da bir genç intihar etti
Trabzon'da bir genç intihar etti