Kulüpler Birliğinde yabancı tartışması

Kulüpler Birliğinde yabancı tartışması

Trabzonspor yabancı sayısı düşürülmeli dedi. Hangi takımlar yabancı sayısının düşürülmesini istedi?

21 Mart 2019 - 16:54

Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yabancı sınırlamasına sıcak baktığını kaydetti. Ağaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

"YABANCI SINIRININ DÜŞMESİNİ İSTİYORUZ"

 

Bizim tavrımız açık ve net. Yabancı kuralının kademeli olarak düşürülmesi ve 8 sınırına düşürülmesinin mantıklı olacağına inanıyoruz. Öncelikli hedefimiz gençlere hizmet etmek. Sınırın kalkmasının ekonomiyi rahatlattığı söyleniyor. Kulüp borçlarının son 3-4 senede borçlarının arttığını düşünüyoruz. Bu oyuncuların maliyetlerini toplayalım. Bu kulüplerin borç batağıdır. Ben altyapımdan 4-5 oyuncu oynatmazsam kendime ihanet etmiş olurum. Trabzonspor'un dar sokaklarında bordo-mavi formayı düşleyen çocuklara ihanet etmiş olurum.

 

"YABANCI OYUNCU SAYISI DÜŞSÜN" DİYEN KULÜPLER...

 

"6+2=8 bizim için yeterli. Biz böyle düşünüyoruz. Bize katılan Rizespor, Erzurumspor, Göztepe ve Bursaspor var. Diğer kulüpler aynı statünün devamını istiyor." dedi.

 

YİĞİNER: ''14 İLE DEVAM EDEBİLİRİZ''

 

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, ''Kulüpler Birliği toplantısında ağırlık, yabancı futbolcu sınırlaması ile ilgiliydi. Şahsımın düşüncesi, ligimizin marka değeri önemli. Ne kadar tanınmış yabancı futbolcu getirirseniz tanınırlığınız artıyor. Yabancı futbolcu sınırlaması bize bir fayda getirmeyecek gibi duruyor. 14 yabancı ile devam edebiliriz. Önemli olan gençleri yetiştirmemiz, alt yapıya ağırlık vermemiz. Ne kadar yerli oynatırsanız o kadar teşvik alacağımız bir düzenleme olabilir. İsteyen 1, isteyen 2 yabancı alır. 14 tane yabancı almak zorunda değiliz.'' sözlerini kullandı ve sınıra karşı olduklarını belirtti.

 

Kulüpler Birliği başkan yardımcısı ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir ise ''Sezon sonunda benim elimde 3 yabancı kalacak. O yüzden benim elim çok rahat. Ancak toplantıda çıkan kararı paylaşmak bana düşmez.'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SSD Hard Disk
SSD Hard Disk
Neutrogena
Neutrogena