Köseoğlu 15 Temmuz’u anlatacak

Köseoğlu 15 Temmuz’u anlatacak

13 Temmuz 2021 - 18:23

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve TBMM 25. ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) daveti üzerine İzmir’deki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliklerine konuşmacı olarak katılacak. 
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) tarafından "Türkiye Geçilmez" temasıyla düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri İzmir’de başladı. TBMM 25. Ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, 15 Temmuz 1916 günü gerçekleşen darbe girişimine karşı Mecliste milletin iradesine sahip çıkmak amacıyla bulunan ve bombalandığı esnada canlı yayınlarla olayı tüm dünyaya duyuran milletvekillerinden biry olarak etkinlikler kapsamında 14 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan “O Anı yaşayanlar” isimli panele konuşmacı olarak katılacak.
MECLİSE İLK GİDEN VEKİLLERDEN BİRİYDİ
15 Temmuz gecesinde Meclise ilk giden vekillerden biri olan Köseoğlu, “FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, milletvekilleri olarak Meclis'e giderek milli iradeye sahip çıktık. O gece AK Parti’nin 34 kadın milletvekilinden 18'i oradaydı. MHP ve CHP’den de olmak üzere toplamda 100'e yakın milletvekili geldi. Oradaki dayanışma ruhunu ölsem de unutmam. Mecliste 1 yıl içinde çok farklı şeylere tanıklık ettim. Ama o gece herkes tek yürek olarak milli iradeye sahip çıkmak için dayanışma gösterdi. 15 Temmuz gecesi yaşadıklarımızı ve 15 Temmuz’un bize öğrettiklerini inşallah İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamındaki panelde dinleyicilere aktarmaya çalışacağız. 15 Temmuz’u her yönüyle değerlendiren bu kadar geniş çaplı bir organizasyon düzenleyip bizi de bu anlamlı organizasyonda düşüncelerimizi ve yaşadıklarımızı aktarma imkanı sunan başta DEÜ Rektörü Prof.Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar hanımefendiye ve üniversite yönetimine teşekkür ediyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbrahim Tatlıses'e hapis cezası
İbrahim Tatlıses'e hapis cezası
Doğalgaz ve elektriğe büyük zam yolda
Doğalgaz ve elektriğe büyük zam yolda