Kırmızıyı gören Rize’de alarm! 10 noktada karantina kararı

Kırmızıyı gören Rize’de alarm! 10 noktada karantina kararı

Vaka sayısı haritasına göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ilk beş il arasındaki Rize'de 10 noktada karantina kararı alındı.

04 Mart 2021 - 14:39

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı 20-26 Şubat’ta Covid-19 vaka sayısı haritasına göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ilk beş il arasında yer alan Rize’de ek tedbirler alınmaya devam ediyor. Yüksek riskli iller arasındaki kentte 10 farklı noktada corona virüsü vaka artışları nedeniyle karantina kararı alındı.

Ardeşen ilçesinde Yeniyol, Yavuz, Şenyurt, Köprüköy ve Seslikaya köyleri ile Elmalık Mahallesi, Kalkandere ilçesi Yolbaşı köyünde Yavuz Sultan Selim Sokağı, Fındıklı ilçesinde Lale Apartmanı, İyidere ilçesinde Çiftlik köyü, merkeze bağlı Ambarlık köyünde tamamen ve kısmen karantina tedbirleri uygulanmaya başlandı. Karantina tedbiri uygulanan köylerde jandarma ekipleri giriş ve çıkışları kapatarak, denetimlere başladı.

CENAZELERDE VATANDAŞLARI KONTROL ALTINDA TUTAMIYORUZ

Ambarlık Köyü Muhtarı İdris Türüt, köylerinde art arda yaşanan cenazeler dolayısıyla corona  vakalarının artış gösterdiğini belirterek, şunları söyledi:

– Cenazelerde biz ne yazık ki vatandaşları kontrol altında tutamıyoruz. En son bulaş seviyesini yükselten cenazede kalabalığın arttığını görünce iki saat önceden cenazeyi kaldırdık. Maalesef taziye ziyaretinde özellikle de kadınların bir arada çok oturması dolayısıyla bulaş sayısı arttı. Önüne geçemedik. Köyümüz Rize’nin en büyük köylerinden biri, 2 binin üzerinde nüfusumuz var. Bu karantina ile yayılımı durduracağız. Vatandaşlarımızı daha dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atatürk'ün ziyaret ettiği bina kaderine terk edildi
Atatürk'ün ziyaret ettiği bina kaderine terk edildi
Trabzonspor Anders Trondsen ile yollarını ayırdı
Trabzonspor Anders Trondsen ile yollarını ayırdı