Kılıçdaroğlu: Seçimden önce söz vermiştik, yerine getirdik

Kılıçdaroğlu: Seçimden önce söz vermiştik, yerine getirdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Çatalca'nın köylerini ziyaret etti. Çatalca'ya seçim öncesinde geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Seçimden önce buraya gelmiştim. Size söz vermiştim, 'Seçimi kazanacağız ve Ekrem İmamoğlu ile birlikte buraya geleceğiz' diye. Sözümüzü tuttuk" diye konuştu. Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

05 Temmuz 2019 - 23:10

 

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, Çatalca'nın köylerini ziyaret etti. İkili, Çatalca mesaisine, AKP'li Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner'i tebrik ziyaretiyle başladı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, köy statüsünden çıkarılıp mahalleye dönüştürülen toplam 6 beldede vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu, vatandaşlara, ''Sizin sıcaklığınız ve enerjiniz, bizim enerjimiz arttırıyor'' şeklinde seslendi.

İmamoğlu, ziyaret sonrası, "Çatalca belediye başkanına hayırlı olsun diyerek ilçe gezimize devam edeceğiz. Daha önce de dediğim gibi, hangi ilçeye gidersek gidelim o ilçenin belediye başkanına, gittiğimiz mahallenin muhtarına 'Merhaba' demeyi kendimize felsefe edindik. Genel Başkan'ım da 'Madem Çatalca'ya gidiyoruz belediye başkanına hayırlı olsun diyelim' dedi. Mesut Başkan'ımıza başarılar diliyoruz. Seçim bitti hizmet başladı" açıklamasında bulundu. Başkan Ünver de ziyaretleri nedeniyle, heyete teşekkür etti.

İmamoğlu: Kilo veremedim; almadım da

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu daha sonra Kestanelik Mahallesi'ne geçerek, vatandaşlarla köy kahvesinde buluştu. Vatandaşlar, "Her şey çok güzel oldu" diyerek, heyete sevgi gösterilerinde bulundu. Heyete burada, börek ve ayran ikram edildi. İmamoğlu, "Genel Başkanım, isterseniz gazetecilere ikram edelim, yerken soru soramazlar, kaçıp gideriz" diyerek gazetecilere ikram etti. Gazeteciler de İmamoğlu'na, "Bu maratonda kilo verebildiniz mi" sorusunu yöneltti. İmamoğlu, bu soruya, "Genel Başkanım, kilo veremedim ama almadım da. Çünkü çok az hareket edebildik. Daha çok otobüsle gezdik ve biraz da tatma konusunda mecbur kaldık. Almamak da başarı" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu: Sözümüzü tuttuk

Heyetin bir sonraki durağı, Örencik Mahallesi oldu. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, vatandaşların ilgisi altında kısa birer konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, "Seçimden önce buraya geliştim. Size söz vermiştim, 'Seçimi kazanacağız ve Ekrem İmamoğlu ile birlikte buraya geleceğiz' diye. Sözümüzü tuttuk. Sizin belediye başkanınız, sizin diyorum, size ait diyorum, bundan sonra size en güzel hizmeti sunacak, ben inanıyorum. Her şey çok güzel oldu ama daha da olacak" diyerek sözü İmamoğlu'na bıraktı. İmamoğlu da şunları söyledi: "Çok memnun ve mutlu olduğumu söyleyeyim. Bizi çok sıcak karşıladınız, teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız, seçimden sonra İstanbul'a ilk ziyaretini yaptı. Bugün beni ziyaret ettiler. Onur duydum. 'Bir sorumluluğum daha var. Söz verdim, Çatalca'ya gidiyoruz' dedi ve sizin yanınıza geldik. Bu coğrafya, İstanbul'un en güzel yerlerinden birisi. Bizim, bu güzellikleri korumamız lazım. Hep birlikte bu bölgeyi, İstanbul'un cennet gibi köşelerinden biri yapmamız lazım. Sizlere nitelikli hizmetleri ulaştırmamız lazım. Muhtarımızın hazırladığı listeyi aldık. Sizlerle konuşacağız, sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışacağız. Bundan hiç kuşku duymayın. Sizden habersiz işler çeviren, sizden habersiz kararlar alan bir yönetim olmayacağız. Sizin sıcaklığınız ve enerjiniz, bizim enerjimiz arttırıyor. İyi ki varsınız. Daha görevimizin 7. günündeyiz. Allah mahcup etmesin. Bana dua edin ve yardımcı olun" diye konuştu.

Heyet daha sonra sırasıyla Ormanlı Köyü, Karamandere ve Aydınlar Mahallesi'ni ziyaret etti. Bu ziyaretlerden sonra Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Çatalca ziyaretini noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İphone 7 Ekran
İphone 7 Ekran
OYUN PARKI
OYUN PARKI