Kılıçdaroğlu: Bu şekilde bir istifa Cumhuriyet tarihimizde bir...

Kılıçdaroğlu: Bu şekilde bir istifa Cumhuriyet tarihimizde bir ilk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin, "Bu şekilde bir istifa Cumhuriyet tarihimizde bir ilk. Bir devlet kriziyle karşı karşıyayız aslında" dedi. Konuyla ilgili resmi açıklama yapılmamasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "İstifa kabul edildi mi edilmedi mi o da belli değil" ifadesini kullandı.

09 Kasım 2020 - 17:22

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyeti kabul eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettiğini duyurduğu paylaşımla ilgili şunları söyledi:

"Bu şekilde bir istifa Cumhuriyet tarihimizde bir ilk. Bir devlet kriziyle karşı karşıyayız aslında. Açıklama yapılmıyor. Neden? Topluma bilgilendirilmiyor. Neden? İstifa kabul edildi mi edilmedi mi o da belli değil. İstifa eden neden çıkıp görüşlerini ifade etmiyor, hangi gerekçeyle istifa ettiğini anlatmıyor?"

'Basit bir krizi yönetemeyenler devleti yönetiyorlar'
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir aile şirketi midir?" diye soran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bu istifayla bunun ne ilgisi var diyeceksiniz? Ben vatandaşlarıma sormak istiyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir aile şirketi tarafından mı yönetiliyor? Berat Bey istifa etmiş, neden istifa etti, devletin başında kim var? Basit bir krizi yönetemeyenler devleti yönetiyorlar. Türkiye böyle bir yönetimi hak etmiyor."

Bir muhabirin, Albayrak’ın dünkü istifa açıklamasındaki 'At izi it izine karıştı' ifadesini hatırlatması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bunu Sayın Erdoğan'a soracaksınız. Bu ifade çok sert bir eleştiri. Görevini bırakan bir bakan için çok sert bir eleştiri. Neyi kastettiğini de kendisi bilir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon Tanıtım Günleri’nde İmperial Hastanesi’nin standına yoğun ilgi
Trabzon Tanıtım Günleri’nde İmperial Hastanesi’nin standına...
Cerave Markası
Cerave Markası