Kendisine hakaret eden taraftara ibretlik ceza

Kendisine hakaret eden taraftara ibretlik ceza

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kendisine hakaret eden taraftarı, "sporda şiddete hayır" konulu broşür dağıtması ve öfke kontrol eğitimine katılması şartıyla affetti.

11 Haziran 2018 - 14:04

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Trabzonspor ile yapacağı karşılaşma için Trabzon'a gitmişti. Havaalanından otobüslere binilirken bir grup taraftar Güneş'e sataştı ve hakaret etti. Güneş ile taraftarlar arasında tartışma yaşandı.

"SADECE BİR KEZ 'REZİLSİN' DEDİM"

Güneş, 'Bunun Trabzonspor ve Beşiktaş'a zarar verecek bir provokasyon olduğunu düşünüyorum' diyerek kendisine hakaret eden Sefa İsaoğlu hakkında şikayetçi oldu. Görüntüleri izleyen savcılık, İsaoğlu'nun Güneş'e hakaret ettiğini tespit etti ve soruşturma başlattı. İsaoğlu'nun ifadesi alındı. İsaoğlu 'Oraya gitme amacım. Beşiktaş'ın moralini bozmaktı. Sadece bir kere 'Rezilsin' dedim' diyerek suçunu kabuk etti. Hakaret suçu 'uzlaşma' kapsamındaki suçlardan olduğu için dosya uzlaşma bürosuna gönderildi.

"SPORDA ŞİDDETE HAYIR" KONULU BROŞÜR DAĞITTI

Güneş, kendisine hakaret eden taraftar Sefaoğlu ile uzlaşıp affetmek için iki şart koydu. Taraftarın 'sporda şiddete hayır' konulu broşür dağıtması ve öfke kontrol eğitimine katılmasını istedi. Taraftar da bunu kabul etti. Trabzon sokaklarında 'sporda şiddete hayır' konulu broşürler dağıttı ve öfke kontrol eğitimlerine katıldı. Güneş de uzlaşarak taraftarı affetti. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, taraftar Sefaoğlu hakkında takipsizlik kararı verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
Fatma Girik yaşamını yitirdi
Fatma Girik yaşamını yitirdi