Kemeraltı esnafı, Başkan adayı Akyüz’e dert yandı

Kemeraltı esnafı, Başkan adayı Akyüz'e dert yandı

Esnaf ziyaretine CHP Ortahisar eski ilçe başkanı Murat Özçilingir de katıldı.

08 Şubat 2019 - 11:33


CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Mimar M. Salih Akyüz, seçim çalışmalarını Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı'nda ve Semerciler Caddesi'nde sürdürdü.  

Trabzon'un el sanatlarının pazarlandığı, bakırcılık sanatının icra edildiği, tarihi alışveriş merkezi misyonunu sürdüren Kemeraltı Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı ve Semerciler Caddesi'nde esnafın sorunlarını dinleyen Başkan adayı Mimar M. Salih Akyüz, burada incelemelerde de bulundu.
Ortahisar'ın mevcut belediyesinin "Kemeraltı Sağlıklaştırma Projesi" kapsamındaki düzenlemelerden dolayı yaşayan mağduriyet yaşayan Kemeraltı esnafı, Başkan adayı Akyüz'e dert yandı.
Kemeraltı esnafı, " Kullanılan taşlar birbiri ile uyumlu değil. Otomatik kepenkler arızalı, yağmur yağdığında yağmur suları yapılan tentelerden oluk oluk dükkan girişlerine akıyor" diyerek isyan etti.
Trabzon'daki yanlış uygulamaların bir örneğinin de burada yaşandığına dikkat çeken Başkan adayı Akyüz, "Burası tarihi-ticari İpekyolu'nun başlangıç noktası. Semerciler Çarşısı adını o zaman ticaret için kullanılan develerin sırtındaki semerden almıştır. Burası bir anlamda Trabzon'un aynası olması gerekir. Yapılan yanlış düzenlemelerle esnafımız mağdur edilmiş. Trabzon turizminde büyük önem taşıyan bu caddelerimizi tekrar elden geçireceğiz, sadece görüntüye önem vermeyeceğiz, caddelerimizi aydınlatmaları, kaldırım taşları ve örtüleri ile yeniden elden geçireceğiz" dedi.  
Tarihi İpekyolu'nun geçtiği bu caddenin turizm açısından da büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan adayı Akyüz, " Şehrimizin ticari nabzının attığı bu alanlara yerli ve yabancı turist kafilelerinin rahatlıkla ulaşabilmesi için sahilden girişte konforlu bir otopark hizmeti vermeliyiz. Cazibeyi arttırmak için çeşitlik etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy vermiş
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy...