Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

24 Ekim 2019 - 16:33

 

Dökülen, seyrekleşen ve çeşitli sebeplerden dolayı şekli bozulan kaşların düzgün bir görünüme kavuşması için uygulanan işleme kaş ekimi denir. Kadın, erkek fark etmeksizin ense bölgesinde tekli saç teli bulunan herkese uygulanabilir.

Uygulamadan önce kaşın alacağı şekil belirlenir. Ense bölgesinde bulunan tekli saç tellerinden alınarak fue tekniği ile mikromotor yardımıyla kaş bölgesine ekim işlemi gerçekleştirilir. İşlem lokal anestezi ile uygulanır. Ağrı hissedilmez. Tek tek alınıp ekildiği için kaşların görünümü doğal olur. İşlemin en büyük avantajı doğal görünüm vermesi, acısız olması ve herhangi bir ize neden olmamasıdır.

Kaş Ekimi İşlemi Sonrası

Kaş ekimi işleminden sonra kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Belirli zaman aralıklarında doktor kontrolünün yapılması gerekir. Yeni kaşların sağlıklı olarak çıkması için kaşların dış etkenlerden korunması önemlidir. İşlemden sonra kızarıklık olabilir. Nadir olarak bazı hastalarda şişlik görülebilir. İşlemin yapıldığı ilk gün su ile yıkanmamalıdır. Kaş kökleri yaklaşık 7 gün içerisinde kabuklaşıp dökülür. 3 ay içerisinde yeni kaşlar çıkmaya başlar. Kaşların tam şeklini alması yaklaşık 1 yıl sürebilir. Doğru kaş ekimi için https://clinicexpert.com/tr/kas-ekimi-nasil-yapilir/ sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor'dan 7 nokta atışı transfer!.
Trabzonspor'dan 7 nokta atışı transfer!.
Berat Albayrak’ı sosyal medyadan destekleyenlere tepki
Berat Albayrak’ı sosyal medyadan destekleyenlere tepki