Ka Band Nedir?

Ka Band Nedir?

Önceki yıllarda anten C ve Ku bantlı uydular ile kullanılmakta idi. Ka band uyduları önceki uydulara oranla daha yüksek frekans olup, 26,5 GHz. ila 40 GHz aralığında çalışır.

22 Mart 2017 - 22:19

KA Band, Yahsat ve Eutelsat Uydu Operatörleri tarafından sağlanan ve temelinde internet hizmeti yatan bir uydu sistemi olmuştur. Sistem normal bir uydu gibi belirli bölgeyi kaplamak yerine küçük beamlerden oluşan bir yapı kullanmakta. Yüksek frekansta çalıştığı için kullanılan malzemeler ebat olarak diğerlerine daha küçüktür. 

Televizyon yayıncılığında kullanılan uydular için, ku band frekans bölgesi kullanılmak suretiyle tek bir alan ile geniş coğrafyaya hizmet edilir. Ka band frekans kullananlar ku banda göre daha dar alana yoğun ışımayla ve frekans tekrarı ile daha fazla veri aktarılır. Bu sebeple ka band kullanım maliyeti oldukça ekonomiktir.

Ka Band Avantajları Nelerdir

 Ka band kullanımının sağladığı sayısı avantajlar vardır. Ka bandların en büyük avantajı çok düşük maliyetli antenler ve terminaller olmasıdır. Ayrıca her koşulda kullanılabilir olması, her türlü enerji sistemiyle çalışabilmesi, canlı yayın sistemlerindeki maliyetleri 1/10 oranına indirmesi, IP tabanlı sistemlere kolay adapte olması ve yüksek adaptasyon yeteneği sayesinde farklı ihtiyaçlara tek başına cevap verebilmesi en bilinen özelliktir. Ka band, esnek tasarımı sayesinde alınacak küçük bir uydu anteni, modemi ve seçilecek hizmet paketleri üzerinden kullanıldığı gibi, yüksek hızda internet ihtiyacı olan kurumsal kullanıcılara ilave bir altyapıya gerek olmadan geniş band internet hizmeti üzerinden ethernet portu internetin giriş keyfini yaşayacaksınız.

Ka Band Kiralama Yolları

Ka band çalışma prensibi Kısaca aşina olunan televizyon yayınlarının alınmasını sağlayan çanak antenlere benzer bir internet anteni mantığındadır. Ka-band kiralama sistemi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak her tüketicinin hakkıdır. Bu konuda başarılı hizmet sunan Pelinsan Elektronik, kurulduğu günden bu yana yenilikçi hizmeti ile hizmet etmektedir.

Hizmet alanları içerisinde yer alan ka band sistemi kaband kiralama hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için pelinsan elektronik'in http://pelinsan.com/ka-band-anten-teknolojisi/ internet adresini ziyaret ederek ka band hakkında en yeni bilgilere sahip olabilirsiniz. Kısa sürede yaygın kullanıma sahip ka band, kurulumu çok kolay üründür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Benzine büyük zam yolda
Benzine büyük zam yolda
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!