İzmir’de Belediye aylardır bedava maske dağıtıyor

İzmir’de Belediye aylardır bedava maske dağıtıyor

İzmir'deki 'maskematikler'de yeni dönem: 5'li paketler bir biniş ücreti fiyatına

15 Haziran 2020 - 13:03

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı 2 aydan kısa bir sürede 6 milyona yaklaştı. Normalleşme süreci kapsamında bu hafta devreye girecek yeni uygulamayla 5'li maske paketleri bir biniş ücreti (3.56 TL) karşılığında alınabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin küresel salgınla mücadele kapsamında İzmirlilerin maskeye erişimini kolaylaştırmak için maskematiklerden ücretsiz dağıttığı maske sayısı 6 milyona yaklaştı. Belediye, koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren maskeye ulaşma konusunda yaşanan sıkıntıları Meslek Fabrikası bünyesinde yaptığı maske üretimi ve hayata geçirdiği maskematik formülüyle aştı.

 

İzmir’in merkezinde yaşayan vatandaşların tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak için 17 metro istasyonu ve Karşıyaka, Bostanlı, Konak vapur iskelelerine maskematik yerleştirildi. İzmirliler, İzmirim kartını okutarak 7 günde bir içinde 5 adet maske olan maske paketinden ücretsiz yararlandı.

 

Normalleşme süreci kapsamında bu hafta devreye girecek yeni uygulama ile birlikte beşli paketler bir biniş ücreti (3.56 TL) karşılığında alınabilecek.

 

Günde 120 bin maske üretiliyor

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında Meslek Fabrikası bünyesinde da maske üretiyor. İzmirlilere daha fazla maske ulaştırmak için kesim işinin yapıldığı 5 adet makine alınarak üretim kapasitesi günlük 120 bine çıkarıldı.

 

Meslek Fabrikası eğitmenleri ve gönüllüler de maskelerin dikimini yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde ilçe belediyelerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve tarım işçilerine ise 368 bin maske dağıttı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşı sırasında yeni yaş açıklandı
Aşı sırasında yeni yaş açıklandı
Trabzon'da 25 Nisan'a kadar yeni yasaklar
Trabzon'da 25 Nisan'a kadar yeni yasaklar