İşine son verilen AA muhabiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a...

İşine son verilen AA muhabiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

21 Mayıs 2021 - 23:03 - Güncelleme: 21 Mayıs 2021 - 23:54

Anadolu Ajansı'ndan ihbar edilerek kovulan Musab Turan, sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: "Açık yüreklilikle bugünkü uygulamam ve gazeteciliğimle ilgili açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle benim babam Ali Seydi Turan. Rahmetli Erbakan Hoca'nın yolunda, bu ülkenin geleceği için Sanayi devrimini ıskalamış bir Türkiye için sonraki teknolojik devrimleri ıskalamamak için harekete geçmiş Erbakan hocanın öğrencilerinden ibridir babam. Ali Seydi Turan. Kendisi de burada. Bugünkü hadise nasıl oldu. Ben gündemi takip eden bir insanım, İnivasyon isminde bir kitap yazdım. Toplumun bu siyasi çekişmelerin uzağında inovasyonla, teknolojiyle bilimle nasıl kalkınacağını anlatan bir kitap yazdım. Hakkımda iddia üretenler o kitabın içeriğine bakabilir. Allah'a hep dua ederim beni aileme mahçup etme diye. Özellikle babam Ali Seydi Turan'a. Babama mahçup olmaktan Allah'a sığınırım. Bababın bende çok emeği vardır. Tam bir toplum insanıdır. Benim babam  AK Parti hareketini Sultanbeyli'de başlatan birisidir. Bunların yanı sıra ben de bir bireyim dimi yani. Bu doğrultuda bugün yaşananları özetleyeyim. Çokta tatava yapmim. Gündemi takip eden birisi olarak oradaydım. Bugün o toplantıda ne oldu? Toplantı başlamadan önce Bakan danışmanı Sayın Rıdvan Tezel, pişkin bir şekilde kulağıma eğilerek "soru sormuyoruz" dedi. Bende kayış attı. Zaten orada Demirören Ajansı, TRT haber ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? İçimden geçen şu "AK Parti kendi ayarlarına dönmesi lazım." Siyaset kurumu hayatımızın öyle içinde ki hiç bir şey yapamıyoruz ya... Sadece siyaseti düşünüyoruz. Hiç bir şey yapamıyoruz. Ne taraftarlık yapabiliyoruz futbola... Ne bir proje ne bir inavasyon. Siyaset kurumunun adalet ekseninde kendisinin rayına girmesi lazım. Erbakan hoca, Demirel, İnönü nezaket içinde konuşabiliyordu. Ama geldiğimiz noktada neler oldu neler... Ülkemizin siyasetinin rayına girmesi gerekliydi, huzur ortamı gerekliydi. Ben de burada kendime bir sorumluluk biçtim. Pişkin bakan danışmanının bana öyle söylemesi bende kayışı attırdı. Ben de hatamı kabul ediyorum. Sorularını sordun neden çocuğunu karıştırıyorsun. Çocuğumu karıştırmakta hata yaptım. Gururla, onurla çalıştığım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Anadolu Ajansı'nın kurumsal kimliğine halal getirdiğini düşünüyorum. Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür dilerim ama soruyu sorduğum için özür dilemem. AK Parti'yi herkes bitirmeye çalışıyor. Ama bir toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya, dip dalga ile başladı. İnsanlar güvendi inandı. İyi giden şeylere kimsenin bir şey dediği yok ama AK Parti'nin fabrika ayarlarına dönmesi ülkemizin selameti için çocuklarımızın geleceği için çok önemli. İlk defa bu kadar yaklaştık. Bu millet makus tarihini ilk defa bu kadar yendi. Sayın Cumhurbaşkanım içinizdeki merhameti uyandırın lütfen. Allah bizimledir. Lütfen." dedi. 

NE OLMUŞTU 

ki bakana, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin ‘eleştirel soru’ soran Anadolu Ajansı muhabirinin Musab Turan’ın işine son verildi.

Musab Turan adlı muhabirin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelttiği soru şöyleydi: “Sayın bakanım, Anadolu Ajansı Musab Turan. Efendim, son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Burada nakrobürokrasiyle ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan, milletin teveccühünü kazanan Ak Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da… Sayın Soylu, kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi? Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...