İlgi Karadeniz kıyılarına kaydı

İlgi Karadeniz kıyılarına kaydı

15 Haziran 2021 - 16:18

Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj tehlikesi turizmi de tehdit ediyor. Balıkesir, Yalova ve Tekirdağ’ın turizm bölgelerine olan sezonluk ya da uzun dönemli taleplerde ciddi düşüş var. Emlakçılar, iptallerin yaşandığını, kısa dönemli ve haftalık kiralamalarda da azalma olduğunu söylüyor.  Düşen talebin ardından bölgedeki fiyatlarda gerileme yaşandığı belirtildi. Bu bölgeden uzaklaşan tatilcilerin yeni rotası ise Karadeniz.

Son dönemde Marmara Denizi’ni etkisi altına alan müsilaj belki de corona virüsten daha çok gündeme geldi. Halk arasında deniz salyası olarak da bilinen müsilaj nedeniyle Marmara Denizi’nde büyük bir temizleme çalışması yürütülüyor. Ancak uzmanlar sorunun daha büyük olduğunu, farklı önlemler alınarak Marmara Denizi’nin kurtarılabileceğine dikkat çekiyor.

Müsilajın olumsuz etkisi ise Marmara Denizi’nin kıyı şehirlerinde yaşanıyor. Balıkesir, Yalova, Tekirdağ’ın kıyı bölgeleri ve Marmara Denizi’ndeki adalara her yıl özellikle yaz aylarında ‘yazlıkçılar’ akın eder, günübirlik ya da haftalık olarak yerli turistler de büyük ilgi gösterirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğalgaz ve elektriğe büyük zam yolda
Doğalgaz ve elektriğe büyük zam yolda
Erdoğan’ın memleketi Rize’de esnaf Kılıçdaroğlu’na dert yandı
Erdoğan’ın memleketi Rize’de esnaf Kılıçdaroğlu’na dert...