Halk Ekmek yöneticilerine soruşturma

Halk Ekmek yöneticilerine soruşturma

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Ekmek yöneticileri hakkında soruşturma

27 Haziran 2019 - 14:04

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek AŞ’de Genel Müdürlük yapan Ahmet Sarıduman ve Genel Müdür Yardımcısı Volkan Yüksel hakkında soruşturma başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek AŞ Genel Müdürü Ahmet Sarıduman ve Genel Müdür Yardımcısı Volkan Yüksel hakkında; parti kongrelerine, gençlik kolları toplantılarına ve seçim merkezlerine faturasız 'Şampiyon Ekmek' gönderildiği için soruşturma başlattı.

 

BBC Türkçe'den Fundanur Öztürk'ün haberine göre, konuyla ilgili olarak Sarıduman ve Yüksel hakkında şikayette bulunulacağı ve eski yönetim kurulu üyeleri hakkında da sorumluluk davası açılacağı öğrenildi.

 

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş’ın belediye iştiraki Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş.’ye atadığı yeni yönetim kurulu, Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından onaylanmamıştı. Ardından Halk Ekmek’in yeni yönetimi tarafından Ankara asli ticaret mahkemesinde tescilin reddi kararına karşı iptal davası açılmıştı.

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu'nca yapılan yazılı açıklamada, "25 yıldır belediye şirketlerinin yönetimi, Ankara Büyükşehir belediye başkanının inisiyatifiyle belirlenmiştir" ifadelerine yer verilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?
KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?
İmamoğlu, Erdoğan'a: Yeşil ceket giymekle 'yeşil alancı' olunmaz
İmamoğlu, Erdoğan'a: Yeşil ceket giymekle 'yeşil alancı'...