Hacısalihoğlu’ndan Salih Cora’ya İmamoğlu cevabı

Hacısalihoğlu'ndan Salih Cora'ya İmamoğlu cevabı

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, AK Parti Trabzon milletvekili Salih Cora’nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şehit Eren Bülbül’ün kabir ziyaretini yorumlamasına cevap verdi.

01 Ağustos 2020 - 10:29

Maçka'da Eren Bülbül'ün kabrini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştiren AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'ya cevap veren CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu şu açıklamayı yaptı:

"Annemiz Ayşe Bülbül’ün ziyaret hakkında tavrı ve düşünceleri ne ise bizim fikir ve düşüncelerimiz de odur. Ziyaretin amacını ve hedef kitlesini halkımız anlamıştır. İlkelerinden biri laiklik olan, kutsal değerleri siyasi amaçlı kullanmayan CHP; teröre karşıdır, teröre destek vermez ve terörden medet ummaz. Bölge ayırt etmeksizin vatandaşlarının sorununu çözmek için uğraşır ve bu yönde politikalar geliştirir. Göçmen ve mültecilerin sorunları kadar iktidar partisinin halkın sorunlarını önemsemesini ister.

AK Parti iktidarından önce bu ülkede terör sıfırlanmış ve barış ortamı hâkimdir. Bölgemizdeki terör olayları AKP iktidarı döneminde yaşanmıştır. Yani, terör Karadeniz’e inmiştir. Yine Genel Başkan’ımıza Karadeniz Bölgesi’nde terör saldırısı olmuştur. AKP döneminde açılım politikası izlenmiştir. Dolmabahçe Sarayı’nda terörle pazarlık yapılmıştır. Terör örgütü elebaşları devletin resmi kanalında açıklama yapmıştır. Şehirlerimizi hendek savaşları ile Türk Ordusu savaşarak geri almıştır. Bir dönem AKP’de Başbakanlık yapmış kişinin açıklamaları, terör saldırıları ile oyumuzun artığı yönündedir. Bitsin bu hasret diye beyanatlar verilerek terör örgütleri ile birliktelik yapılmıştır.

Ayrıca, HDP’nin kapatılması konusunda iktidar partisi milletvekillerinin herhangi bir suç duyurusu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılarının soruşturma dosyası bulunmamaktadır. HDP hazineden yasal olan seçim yardımını almaktadır.

Halkımızın büyük çoğunluğunun ekonomik yardımlarla geçinmekte olduğu, bu konuda baskıya uğradığı bilinmektedir. Şehit annesinin haklı hissiyatı ve düşünceleri ne ise, gösterdiği tutumu da halkımız anlayacak kadar zekidir. İktidar partisi milletvekili halkımızın çoğunluğunu ilgilendiren ekonomik sorunların çözümünü öneren açıklamalarla gündeme gelmelidir. Bölücü ve ayrıştırıcı açıklamalardan kaçınmalıdır. Yapılan açıklamalarla şehit yakınları siyasi rekabetin taraftarı gibi gösterilmemelidir.

Halkımız annemizin hassasiyetini, içinde bulunduğu şartları değerlendirecek kadar bilinçlidir, bu konularda tecrübelidir.  Acılı bir annenin içinde bulunduğu şartlara göre durum değerlendirmesinden bir milletvekilinin hemşerilerinin bir kısmını terör destekçisi gibi göstermesi, kamuoyu oluşturması üzücüdür. Terör bu halkı ve ülkeyi bölememiştir. Terörün yapmak istediğini bir milletvekili yapmamalıdır, milletvekili sorumluluğunu taşımalıdır. Halkın gerçek sorunları ile ilgilenmelidir.

Trabzon insanı hırçın ve onurludur. Merttir, vatanseverdir. Bütün değerlerine bağlıdır. İradesini hiç kimseye teslim etmez. Önderleri liyakatli ve bilgilidir. Tevazulu ve delikanlıdır. Sorunları hür iradesi ile çözendir.

Bayramlar barışın, hoşgörünün ve anlayışın hâkim olduğu geleneklerimizdendir. Kabir ziyaretleri bayram geleneğimiz, dinimizin öğretilerindendir. Milletvekillimiz diğer şehitliklerimizi ziyaret etmeli ve muhalif parti yöneticilerini de davet etmelidir. İnsani ve medeni olan budur. Tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlar, saygılar sunarız."

NE OLMUŞTU

İmamoğlu, önceki gün Şehit Eren Bülbül’ün Maçka’daki kabrini ziyaret ederek dua etmişti. Ziyaret sırasında anne Ayşe Bülbül’ün yaylada olmasının Ekrem İmamoğlu’na tavır olduğunu öne süren Salih Cora, “İmamoğlu’nun, Eren Bülbül’ün mezarını ziyarete kalkışması bir oyundur. Ancak şehit annesi Ayşe Bülbül bu oyunu bozmuştur” dedi. Cora’nın bu sözleri, “Şehit Eren Bülbül üzerinden siyaset yapmak sayın vekile yakışmadı” yorumlarına neden oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa Parlamentosu'ndan Türkiye'ye yaptırım çağrısı
Avrupa Parlamentosu'ndan Türkiye'ye yaptırım çağrısı
Milli aşı adayının gönüllülere ikinci doz uygulaması bugün başladı
Milli aşı adayının gönüllülere ikinci doz uygulaması bugün...