Hacıosmanoğlu yine geri vites yaptı

Hacıosmanoğlu yine geri vites yaptı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan bomba açıklamalar.

26 Haziran 2015 - 01:33 - Güncelleme: 26 Haziran 2015 - 02:19

Trabzonspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde Yıldırım Demirören'i desteklemiş ve ardan gelen tepkiler üzerinde yönetim kurulundan 3 isim istifa etmişti.

İbrahim Hacıosmanoğlu yaşanan gelişmeler üzerin Trt Spor'da Ersin Düzen'in canlı yayın konuğu oldu.

Yıldırım Demirören'e verdikleri desteğin ''Namus davası'' olarak nitelendirdiği şike davasını sattığı anlamına gelmediğini belirten Hacıosmanoğlu kongre kararına ilişkin de ''Haftaya bakacağız'' yanıtını verdi.

İşte Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarında satır başları;

- Yıldırım Demirören'e destek vermemiz, TFF'ye adam koydurmamız namus davamızı sattığımız anlamına gelmiyor.

- Bu destek Trabzonspor'un namus davasını etkilemez. Bu dava ayrı bir davadır. Hem Yaşar Aşçıoğlu olsun hem de İbrahim Usta olsun bu davayı takip edecek arkadaşlardır. Yönetime girme sebepleri de bu zaten.

- Biz TFF Yönetimi'ne sadece Trabzonspor'un değil, Anadolu'nun haklarını da koruyacak adamlar koyduk.

- Federasyona iki insan koyduk diye davadan vazgeçti anlamı çıkartmak ancak aptal insanlara yakışır.

-  Yıldırım Demirören ceza yargılamasından çıkacak olan sonuç sportif yargılamayı etkilemeyeceğini belirtmeye çalışıyor. UEFA'dan biz de bir şey beklemiyoruz zaten. UEFA bizim yaptığımız başvuruyu usulden reddetti. Yerel federasyonlara yaptırım yetkisinin geriye dönük olmayacağını söyledi. Ama FİFA var. Bizim UEFA'dan değil FİFA'dan beklentimiz var. Onu da zaten aşama aşama göreceğiz.

Yeniden aday olacak mı?

- Kongre kararı arkadaşlarımızın durumuna bağlı. Onların düşünceleri önemli bizim için. Önümüzdeki hafta toplanıp değerlendireceğiz. Benim düşüncem bu doğrultuda ama arkadaşlarımızın düşüncesi o doğrultuda değil.

-Seçim olmasından yanayım. Daha önce de başkanlığı bırakmak istedim ancak arkadaşlar izin vermedi.

- Şu andaki düşüncem yeniden aday olmayacağım yönünde. Ne olur bilmiyorum ama şu andaki düşüncem o yönde.

İstifalar hakkında ne düşünüyor?

- Demirören'e destek vereceğimizden herkesin bilgisi vardı. İstifa edenlere neden istifa ediyorsunuz diyecek halimiz yok.

- Biz orada daha güçlü olalım diye arkadaşlar koyduk yönetime. İhtiyacı olan Anadolu takımlarına nasıl katıl vereceklerini herkes görecek.

- Yerel basındaki eleştiriler onların art niyetinden kaynaklanıyor. Onlar Trabzonspor'dan beslenen unsurlardır. Onların beslenmesi kesildi. Onları dikkate almıyorum.

Sebahattin Çakıroğlu'na... ''Ucuz insanlar...''

- Bunlar ucuz insanların kullandığı kelimeler. Bugün kimse kimseye 23 milyon lira para vermez. Federasyondan belki 15 gün sonra alacağımız paranın bir kısım parayı erkenden almış olabiliriz ama bunu bu şekilde ucuzlatmak kimseye bir şey kazandırmaz. Bunu ancak ucuz insanlar yapar.

Haluk Ulusoy'a neden destek vermedi?

- Orada iki tane aday vardı. Bizim diğer adaya destek vermeme sebebimizi kendisi de iyi biliyor. Bir sene önce benimle ilgili imza kampanyası başlatıldığında imza kampanyasının baş aktörlerinden bir tanesiydi. Benim bu şahsa destek vermem söz konusu değil. Kimse Trabzonlu adayın olduğu yerde neden Trabzonluya destek olmuyor diye soramaz. Destek vermememin yegane sebebi benim gitmem için düzenlenen imza kampanyasında baş aktör olmasından kaynaklanıyor. Bugün de vermeyiz yarın da vermeyiz. Eğer o durum olmasaydı Haluk Ulusoy'u desteklerdik.

Mbia transfer ne oldu?

2 Milyon 200 Bin Euro imza parası istiyor. Yıllık ücretinde de anlaşmazlığımız yok. Hepsi protokole dökülmüş. Bizim atacağımız imzayı bekliyor.

- Mbia imzalayıp gitti. Sözleşme bizim elimizde. Biz kullanırsak onu transfer edeceğiz. Bizim atacağımız imzaya bağlı.  

- Önümüzdeki hafta toplandıktan sonra her şey netleşecek. Kampa gitmeden önce

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTÜ'den koronavirüs tedavisi için 4 ilaç
KTÜ'den koronavirüs tedavisi için 4 ilaç
"Akıllı maske" kullanıcılarına rahat nefes aldıracak