KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?


KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, AK Parti’nin Adana’daki gençlik mitingine Trabzon KTÜ’den 150 öğrencinin nasıl getirildiğine ilişkin açıklama istedi.

Velioğlu, öğrencilerin Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezince getirilmesi üzerine KTÜ Rektörlüğüne sorular yöneltti.

Velioğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “KTÜ Kariyer Merkezi, 05/09/2014 tarihli ve 260 Sayılı Senato Kararı'yla KTÜ Rektörlük bünyesinde bir birim olarak kurulmuştur. Öğrencilerimizin mezun olmadan önce iş dünyasını tanımalarını sağlamak, mezun olduktan sonra kısa ve uzun dönemdeki kariyer planları konusunda destek olmak, dolayısıyla, profesyonel hayata daha kolay geçiş yapmalarına yardımcı olmak için kurulan Kariyer Merkezi, yönetmeliği 25/10/2021 tarihli 31639 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) hüviyetine kavuşmuştur.Bu amaçlar için kurulan bir yapının kendi bütçesiyle 150 kişiyi ücretsiz Adana'ya Ak Parti mitingine getirmesi nasıl açıklanabilir? Bu seyahatin finansmanı başkaca bir yerden sağlandıysa, bu birimin kimlerle nasıl bir ilişkisi olduğu araştırılmalı ve açıklanmalıdır. Bu konuda ilk başta KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı Hocamızın bir açıklama yapmasını beklemekteyiz.Eğitimciler olarak kurumların politize edilmesi, eğitime vurulan en büyük darbe olacaktır. Yaklaşık 70 yıllık bir mazisi olan şehrimizin en güzide değerlerinden biri olan KTÜ'nün isminin bu şekilde anılması bizleri derinden üzmüştür. Umarım en kısa zamanda KTÜ ismini politize eden sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılır.”