Trabzonlu oyuncudan beyaz perdede müthiş performans


Trabzonlu oyuncudan beyaz perdede müthiş performans

Yurtiçi ve Uluslararası arenada birçok festivalde boy gösteren "Canım Dayım" filmi konusuyla otizm farkındalığına dikkat çekmeye çalışıyor...

Otizmli Adem ile yeğeni Melek’in hikayesini konu alan “Canım Dayım: Bize Bir Şans Verin” filmi geçtiğimiz cuma günü vizyona girdi. 

Trabzonluların yakından tanıdığı Adem Yılmaz, filmin başrolünde otizmli Adem karakterini canlandırdı ve mükemmel performansıyla büyük beğeni kazandı. Otistik bir birey olan Adem ile küçük kız yeğeninin duygu dolu hikâyesini konu alan film, Trabzon'da Lara Sineması'nda gösterime sunuldu. 

Trabzonlu Adem Yılmaz ile birlikte filmde yine Trabzonluların yakından tanıdığı DT oyuncusu Fatih Topçuoğlu ve Seymen Aydın da yer alıyor. 

Fatih Topçuoğlu filmde filozof rolünde yer alırken, Seymen Aydın ise, otizmli Adem'in yeğeninin babası rolünü hayat veriyor..

Komedi filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Adem Yılmaz "Otizmli birini oynamak nasıl bir his?" sorusuna şöyle cevap veriyor: 

-Ben bir hayalimi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bir aktör daha ne isteyebilir ki. Böyle dişi roller her oyuncuya nasip olmaz. Ama tabii ki Otizmli birini oynamak çok riskli çünkü bir oyuncunun yaratacağı değil gerçeklere ve araştırmalara dayanarak hayat vereceği birini canlandırmak mesele. Her oyuncu gibi zor bir süreçten geçtim, sancı çektim ama çıkan sonuçtan çok memnunum dilerim seyircide sever ve sahip çıkar filmimize.