Yomra'da silahlı saldırıya kınama! Belediye önünde açıklama

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a yapılan saldırı kınandı.


Yomra'da silahlı saldırıya kınama! Belediye önünde açıklama

Geçtiğimiz günlerde Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a düzenlenen silahlı saldırı kınandı.

Yomra Belediye Binası önünde yapılan açıklamada 50 STK'nın imzası yer aldı.

Okunan bildiride "Yomra Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık'a karşı yapılan saldırı eylemini telin ediyor ve bu haince saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Yaşanan bu hain hadisenin Yomra'mızın ismini lekelemesine, ilçemiz üzerinde soru işaretleri oluşturmasına asla izin vermeyeceğiz. Yomra, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adresidir.

Bizler Yomralılar olarak, hangi siyasi görüşe, ideolojiye mensup olursak olalım, daima adaletin, huzurun ve kardeşliğin yanındayız. Ayrıca herkesin bilmesini isteriz ki, kimsenin huzurumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti, demokratik bir hukuk devletidir. Devletimiz, bu hain olayın arkasında kimler varsa bulup gerekli cezayı verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık'a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kendisine yapılan saldırının Yomralılar olarak hepimize yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Saldırıya uğrayan Yomra Belediye başkanı Mustafa Bıyık ise merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a yapılan silahlı saldırıyı hatırlatarak  "Merhum cumhurbaşkanımız, zamanın başbakanı Turgut Özal, kürsüde konuşurken uğradığı hain saldırının ardından veciz bir ifade kullanmıştı. Bugün beden aynısını tekrarlamak istiyorum: "Allah'ın verdiği ömrü O'nun izninden başka alacak yoktur. Bizde O'na teslim olmuşuzdur."

Değerli hemşehrilerim; Bir hafta önce bugün, bu alanda silahlı saldırıya uğradım. Bilmenizi isterim ki, bu üzücü olay Yomra'mıza hizmet etme azmimizden hiç bir şey kaybettirmemiş, daha da arttırmıştır. Yomra'mızın geleceği için var gücümüzle çalışmaya, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya devam edeceğiz