Uşak detayının sırrı tarhana mı?

AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş, TBMM Basın koridorunda tarhana dağıttı. Güneş, korona risk haritasında düşük riskli iller arasında olması sebebiyle dikkat çeken Uşak'ın sırrının tarhana olduğunu açıkladı.


Uşak detayının sırrı tarhana mı?

 

"BAŞARININ SIRRI UŞAK TARHANASINDA"

Bu gelişmeler yaşanırken, AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş TBMM Basın koridorunda gazetecilere tarhana dağıttı. Koronavirüs salgını ile mücadele ettiklerini belirten Güneş, "Biz buna ilaveten diyoruz ki, Covid-19 ile başarının sırrı Uşak tarhanasında. Uşak Tarhanasının içindeki domatesi, soğanı, biberi diğer taraftan baharatları Uşak'ta yetişiyor. Mineral zenginliği, nem oranını düşüklüğü, sevgiyle yoğurulması var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Latife Hanım Uşaklı" ifadelerini kullandı.

 

"BİLİMSEL OLARAK AÇIKLAYAMAYIZ"

"Tarhananın Covid olmamanızda etkisi var mı?" sorusuna Güneş, "Bilimsel olarak açıklayamayız ama tarhananın içinde yüzde 30 civarında protein var. Soğanın içine konmasıyla antibiyotik etkisi gösteriyor" sözleriyle yanıt verdi.

"ÇOK BÜYÜK ETKİSİ VAR"

Güneş, Uşak'ın koronavirüs haritasında düşük riskli iller arasında yer almasında etkisi olup olmadığına ilişkin soruya, "Çok büyük etkisi var. Valimizin, Belediye Başkanlarımızın, emniyet personelimizin, Milli Eğitim personelimizin, Diyanet personelimizin başta sağlık personeli Uşak halkının çok büyük katkısı var ama işin asıl sırrı Uşak tarhanasında" dedi.