Türk Tabipler Odası'nın paylaşımına tepki yağdı

Türk Tabipler Birliği'nin; Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 vatandaş ile ilgili yaptığı paylaşım tepkilere neden oldu.


Türk Tabipler Odası'nın paylaşımına tepki yağdı

TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, PKK ismi bir yana terör örgütü ifadesi dahi kullanılmadı. Kınamanın yapılmadığı mesajda, “Gara'da yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Doç. Dr. Aybala Yıldız: "Şu açıklamayı görmemiş olmayı dilerdim, yerin dibine girdim utanç duydum sizlerle meslektaş olmaktan. Kalleşçe kaçırdıkları silahsız insanları katleden eli kanlı terör örgütünü lanetlemek şöyle dursun coğrafyanın adını Kürtçe telaffuz eden bir "Türk" Tabipler Birliği kabus mu bu?"

Doç. Dr. Avnullah Enes Ateş: "Nasıl bir terör seviciliği bu ki PKK'ya yapmacıktan bile olsa lanet edemiyorsunuz. Alçakça katledilen aslanlarımız için şehit nitelemesinde bulunamıyorsunuz. Siz ve sizin gibiler bu millet için virüsten de beter."

Doktor Huriye Tezgelen: "Çok uzun zamandır TTB Merkez Konseyi'ne çöreklenen ve yasa dışı marjinal solun sözcülüğünü yapan TTB son yıllarda ajandasını genişleterek Türkiye aleyhine olan tüm illegal örgütlerin sözcülüğüne soyunmuştur. Öncelikle belirtelim bu paylaşım hekimlerin değil sadece TTB merkez karar konseyinde çoğunluğu ele geçiren marjinal/terör destekçisi bir grubun fikridir. Yasal zorunluluk olmasa hekimlerin yüzde sekseni bu yapıya üye olmaz. Abdullah Öcalan'a Özgürlük Platformu üyesi Şebnem Korur Fincancı'nın başkan olduğu TTB Merkez Konseyi şaşırtmadı. PKK terör örgütünü lanetleyemezler. Bütün hekimlerin alternatifsiz meslek odasının merkezi bu"