Temel Karamollaoğlu Trabzon’dan iktidara yüklendi

‘Trabzon Buluşuyor’ programı tertip eden Saadet Partisi Trabzon teşkilatı Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu’nu Trabzon’da ağırladı


Temel Karamollaoğlu Trabzon’dan iktidara yüklendi

‘Trabzon Buluşuyor’ programı tertip eden Saadet Partisi Trabzon teşkilatı Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu’nu Trabzon’da ağırladı. Programda İl Başkanı Cevat Kurt ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Saka ‘hoş geldin’ konuşması yaparak sözü Genel Başkanlarına bıraktılar. Yaklaşık 2 bin kişinin katılım gösterdiği programda kürsüye çıkan Temel Karamollaoğlu öncelikle büyükşehir belediye başkan adaylarına övgü dolu sözler söyledi.

PATİNAJIN ÖTESİNDELER

Karamollaoğlu programda yaptığı konuşmada, “Trabzon’un kucaklayıcı bir belediye başkanına ihtiyacı var. O da Hasan Saka beydir. Geçmişte beraber olduğumuz arkadaşlar bugün metal yorgunluk içindeler. Metal yorgunluğa uğrayan bir metali bir daha aynı maksatla kullanamazsınız. Bu arkadaşlarımızda en uzun süreli görevde kalanlar oldu. Patinaj yapmanın ötesine geçtiler. Koltukta oturmayı da seviyorlar” dedi.

CUMHURBAŞKANI GİRİYOR

İktidarın yanlış yaptığını fakat bunu kabul etmediğini dile getiren Karamollaoğlu, “Trenden inen trene binemez, diyorlar. Bir sorun bakalım trene binmek isteyen var mı? Seçime hiçbir yerde bunların belediye başkan adayları girmiyor. Cumhurbaşkanı giriyor. Hala mahalli seçimlerle genel seçimlerin ayrımını yapamıyorlar. Maalesef diktaya doğru evrilen bir süreç yaşıyoruz. Kimse AK Parti’ye oy vermiyor Cumhurbaşkanına veriyor. Bu nedenle belediyelerde sorun çözülmeyecektir” diye konuştu.

BİR KENDİLERİ VATANSEVER

Beka sorununa değinen Karamollaoğlu, “İktidar ‘beka sorunu var’ diyor. Eğer varsa kendileri yarattı. Şahsen ben beka sorunu olduğunu düşünmüyorum. Sadece stratejik konumumuzdan dolayı tehlikenin artığını söyleyebilirim. Bu da bugünün değil 1920’lerden bu yana var olan bir gerçek. Bugün boyutu artmışsa da o da bu arkadaşların ortaya irade koyamamalarından kaynaklanmaktadır. Bizim şuan kucaklaşmaya ihtiyacımız var. İktidar ise kutuplaştırmayı tercih ediyor. Kendileri vatansever kendileri dışındakileri vatan haini ilan ediyorlar” diyerek iktidara yüklendi.