ÇAYKUR Genel Müdürü duayla başladı

İkinci defa Çaykur Genel Müdürlüğüne atanan, DOKAP eski Başkanı Ekrem YÜCE, Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Ahmet Şark hocanın dualarıyla makam koltuğuna oturdu.


ÇAYKUR Genel Müdürü duayla başladı

Çaykur’da ikinci defa Cumhurbaşkanı sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından, YK Başkanlığı ve ÇaykurGenel Müdürlüğüne atanan, DOKAP eski Başkanı Ekrem Yüce, İyidere ilçesi girişinde Çaykur İyidere Çay Fabrikası fabrika Müdür ve çalışanlarıyla, İyidere ilçe halkı, çok sayıda seveni ve Türkiye’nin değişik illerinden gelen yüzlerce Çaykur Çay bayileri tarafından sevgi ve ilgiyle karşılandı.  

Milli Bir İçeceğimiz

Kendisini karşılayan yüzlerce kişiyle tek, tek görüşen ve hatırlarını sorarak teşekkür eden, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, kendisini karşılayan topluluğa hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Genel Müdür Yüce, “1940'lı yıllarda başlayan çay nimeti serüveniyle çayın 4 ilde üretiminin yapıldığı ve sıvı olarak sudan sonra en çok tüketilen, tüm Türkiye'ye genelinde yarım asrı aşan süredir ikram edilen milli bir içeceğimizdir. İnşallah bundan böyle bu güzel evimizde hep birlikte dostça, kardeşçe, sevgi içinde, büyük bir çalışma gayreti içinde, büyük bir azimle bu güzel kurumumuzu, şehrimizi temsil eden ve şehrimizle adeta özdeşleşmiş olan ÇAYKUR’umuzu ve çayımızı tekrardan,  hem Türkiye’mize hem de dünyamıza en güçlü marka ve değerimiz olarak birlikte taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu başarıyı tekrar elde etme azmi ve gayretini göstereceğinize ve bunu severek yapacağınıza inanıyorum” dedi.