Fındık ağaçları sökülen arazisini verecek çiftçileri arıyor

Fındık ağaçları sökülen arazisini verecek çiftçileri arıyor

Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı, Trabzon'un Maçka Yolu üzerindeki Günay Mahallesi'nde (Sesera) drakula böceği nedeniyle sökülen fındık bahçesinin bulunduğu araziyi 4 yıl boyunca işlemesi için hiç bir ücret talep etmeden çiftçilere vermeye karar verdi. Yazıcı şimdi ihtiyaç sahibi çiftçilere ulaşmaya çalışıyor.

25 Mart 2021 - 15:09

Trabzon'da Değirmendere vadisi üzerindeki mahallelerin fındık bahçelerine musallat olan ve fındık üreticilerinin büyük mağduriyet yaşatan drakula böceği kabusu devam ediyor. İş makineleri ile sökülen fındık arazilerine 4 yıl boyunca fındık ekilemeyecek. Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri sökülen arazilerde bölgede yetişen tarım ürünlerinin ekilmesinde bir sakınca olmadığını ifade ediyor...

Günay Mahallesi'ndeki fındık ağaçları sökülen 4,5 dönüm arazisiyle 4 yıl boyunca ilgilenemeyeceği için boş kalmasına gönlü razı olmayan Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı,arazisini ihtiyaç sahibi çiftçilere verecek. Ekonomik krizin yaşandığı bu günlerde ihtiyaç sahipli kişilere destek olmak istediğini ifade eden Yazıcı, "4 yıl boyunca bu tarlalara fındık ekemeyeceğiz. Bazı fındık üreticileri sökülen tarlalarını kendileri işleyecek. Bizim böyle bir şansımız maalesef yok. 4,5 dönümlük arazi 4 yıl boyunca boş kalacak. İhtiyaç sahibi kişilerin burayı kullanmalarını istiyorum. Hiç bir talebimiz yok.İstedikleri tarım ürünlerini diksinler, ürünlerini alsınlar. En fazla 5 kişiye arazimi vermek istiyorum. Bu nedenle ihtiyaç sahibi çiftçileri bulmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yokuş'tan Sedat Peker operasyonu yorumu: Sırtını sıvazlıyordunuz
Yokuş'tan Sedat Peker operasyonu yorumu: Sırtını...
Rize’de kazanan yok! Trabzonspor zirve yarışında yara aldı...
Rize’de kazanan yok! Trabzonspor zirve yarışında yara aldı...