Erdoğan: Profesörler imam hatiplere müdür olsun

Erdoğan: Profesörler imam hatiplere müdür olsun

"Dindar nesil yetiştireceğiz, dedim birileri çılgına döndü"

27 Şubat 2016 - 15:49

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, doktorasını yapmış hocalarımız imam hatiplere müdür olmazlar mı? Geçmişte bu ülkede bunun örnekleri başka ülkelerde var. İşte reform budur" dedi. 

"Dindar nesil yetiştireceğiz, dedim birileri çılgına döndü" diyen Erdoğan, "Bu demek değildir ki dinsiz olanlara hizmet vermeyeceğiz. Biz bu ülkede dinsize de hizmet verdik bize hakaret edenlere de hizmet verdik" diye konuştu. Erdoğan, "1000 yıl sürecek denen 28 Şubat 5 yılda kapandı" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ensar Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Türkiye'de imam hatip davasının bugünkü seviyeye gelmesinde Ensar Vakfımımızın çok büyük gayreti vardır. İmam hatibi daha ileriye taşımak için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor.

Başbakanlığım dönemimde "dindar nesil yetiştireceğiz" dedim birileri çılgına döndü. Bir başbakan böyle konuşamaz dediler. Ben de niye konuşamayacağımı anlamadım. Bir başbakan olarak hedefimi böyle belirlemişim. Bu demek değil ki dinsize hizmet vermeyeceğiz. Dinsize de hizmet verdik, dindara da hizmet verdik. Biz şunu biliyorduk, bitaraf olan bertaraf olur.

"Profesörler imam hatiplere müdür olsun"

Her geçen yıl daha büyüyerek, şube sayısı şu anda 165'e ulaşan Ensar Vakfı ile bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız. Aramızda benim hocamlarım da var. Geçenlerde MEB Bakanımıza da söyledim, fakat bugün bir şeyi ısrarla söyleyeceğim. Bizim imam hatiplerde proje kollarımız var. Bunlarda seçim yapmak suretiyle bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, yar doçlarımız imam hatiplere müdür olmazlar mı? Nerden çıktı bu diyebilirsiniz. Bunu örnekleri başka okullarda var. Ben de teklif ediyorum. Bazı profesörlerimiz çıksın ben varım desin, doktorasını yapmış hocalarımız çıksın 'ben imam hatip okullarında yöneticilik yapmaya varım' desin. İşte reform budur.

Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı büyük mücadelelerle bize teslim ettiler. Bizim kuşağımız da 1980 darbesini, 28 Şubatı yaşayarak mücadeleyi bugünlere getirdik. Şimdi sıra gençlerimizde.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu’ndan Trabzonspor mesajı
İmamoğlu’ndan Trabzonspor mesajı
Atatürk, Türk kadınının omuzlar üzerinde olmasını istedi
Atatürk, Türk kadınının omuzlar üzerinde olmasını istedi