Erdoğan "Ne işsizliği ya?" demişti 10 temizlik işçisi...

Erdoğan "Ne işsizliği ya?" demişti 10 temizlik işçisi kadrosuna 6 bin kişi başvurdu

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün İŞKUR üzerinden alacağı 10 temizlikçi kadrosuna 6 bin kişinin başvurduğu iddia edildi. Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, 6 bin kişiden 2559’unun başvuru şartlarını sağladığı listeyi yayınladı. Temizlik işçisi olmaya çalışanlardan 563’ünün üniversite mezunu olduğu anlaşıldı.

02 Eylül 2022 - 12:23 - Güncelleme: 02 Eylül 2022 - 12:35

HABER: SÖZCÜ/ ELİF ÇAVUŞ 

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün İŞKUR üzerinden alacağı 10 temizlik işçisi kadrosuna 6 bin kişinin başvuru yaptığı ileri sürüldü. Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, 6 bin kişiden 2559’nunun başvuru sağladığı listeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Temizlik işçisi kadrosuna başvuranlardan 228’i lisans, 335’inin de ön lisans mezunu olduğu anlaşıldı.

İŞSİZLİK RAKAMLARI BİLİNENİN ÇOK ÜZERİNDE

TÜİK rakamlarına göre; 816.684 nüfusu bulunan Trabzon’un 2021 yılında kayıt altına alınan işsiz sayısı 35 bin 224. İşsizlik rakamlarının bilinenin çok üzerinde olduğunu ifade eden Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, “Hala utanmadan, sıkılmadan Trabzon’da insan içine çıkarak siyaset yapan Cumhur ittifakının yönetici ve vekillerinin bu konuda ne diyeceğini merak ediyorum. 10 kişilik temizlik işçisi kadrosuna 6 binden fazla başvuru olması Trabzon’daki işsizliğinin boyutunu gözler önüne sermiştir” dedi.  

ERDOĞAN BAŞKA BİR ÜLKEDEN BAHSEDİYORMUŞ GİBİ

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Utanmadan sıkılmadan diyorlar ki işsizlik var. Ne işsizliği ya? İş çok ama ne diyor, benim istediğim gibi iş yok” sözlerini hatırlatan Zorlu, “Sayın Erdoğan’ın söylemleri ülke gerçekleriyle örtüşmüyor. Her konuda olduğu gibi işsizlik konusunda da başka bir ülkeden bahsediyormuş gibi konuşuyor. Trabzon’da yüzlerce üniversite mezunu temizlik işine başvuruda bulunduğunun belgesi ortada. Üniversite mezunlarının mesleklerine uygun iş bulmayıp, temizlik işine bile razı olması sınıfta kalmış ekonomi modelinin sonucudur” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...