Erdoğan’dan Rusya’ya: Muhatabımız Suriye rejimidir

Erdoğan'dan Rusya'ya: Muhatabımız Suriye rejimidir

Rusya ile bağlar kopuyor : İdlib’te önümüzü kesmeyin, harekât devam ediyor

03 Şubat 2020 - 10:32

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de Suriye ordusuyla çıkan çatışmada 4 askerin şehit olmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Şu anda zaten harekât devam ediyor" açıklamasını yaptı. Rusya'ya da seslenen Erdoğan, "Muhatabımız Suriye rejimidir; önümüzü kesmeyin" dedi. 

Erdoğan "Türkiye saldırılara karşı misliyle cevap vermiş durumda. Gerek fırtına obüsleri ve F-16'lar ile vuruşlar devam ediyor. Alçak saldırılarıya bizi sınayanlar hata yaptığını anlayacak " diye konuştu. 

Erdoğan, "Ukrayna ile ikili ilişkilerimizi güçlendireceğiz. 2019 senesinde Ukrayna ile olan ihracatımızda yüzde 30'luk bir artış yaşandı. İhracatımız yükseliş trendini sürdürüyor. Dış ticarette destan yazmaya devam ediliyor. Ülkelerimiz arasında serbest ticaret anlaşmasını imzalamak istiyoruz. Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımadık, tanımayacağız. Çözüm bulunması yönündeki tüm adımları destekliyoruz. Ukrayna ile yakın ilişkilerimizin önemli bir boyutu da Kırım Tatarları'dır. Kırım Tatarları'nın durumunu takip ediyoruz" ifadesini kullandı. 

Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Şu anda zaten harekât devam ediyor. Tespit edilen 40'a yakın nokta operasyonun hedefleri arasında. Fakat noktayı koymak yok. Aynı şekilde operasyon devam ediyor. Rus yetkili makamlara da burada muhatabımız siz değilsiniz tamamiyle rejimdir. Bizim önümüzü kesme gibi bir durum söz konusu olmasın. Biz bir taraftan şehit verirken bunlara sessiz kalmamış mümkün değil. Hesabını sormaya devam edeceğiz. İlk belirlemelere göre 30 ya da 35 karşı taraftan etkisiz hale getirilmiş vaziyette. Biz bir taraftan şehit verirken bunlara karşı sessiz kalmamız mümkün değil.

Operasyon kararlılıkla devam ediyor. 

Metinde 'Filistin tarafı' yazan yerler aldatmacıdır. İsrail'in nükleer silahı ne olacak? Böyle bir şey olabilir mi? PKK'yla, PYD'yle bunlar görüşmelerini yapıyorlar. Kendi topraklarının kurtuluşu için mücadele verenlerle görüşme yapamayacağız, böyle bir şey olamaz. Yüzyılın Anlaşması 80 sayfadan oluşuyor. Yurt dışında yaşayan Filistinlilerin dönüşü engelleniyor. Bu rakam 5-6 milyon; bir cinayet, bir felaket.

Flistinlilerin haklarını olanı vermemişlerdir. Zaten Gazze'nin elektriğini, suyunu kesmişlerdir. Zulmün sınırı olur mu? Netanyahu'nun Trump'la yaptığı basın toplantısı manidardır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'nin fındık deposuna darde
Türkiye'nin fındık deposuna darde
Trabzonspor eski yöneticisi Nevzat Aydın, Selam verdi Borçlu çıktı
Trabzonspor eski yöneticisi Nevzat Aydın, Selam verdi Borçlu...