Elmas Küpe

Toprak altından çıkarılan elmas kullanılarak mücevher haline getirilir. Kesim ve işleme sonucu elmas daha parlak bir görünüm almaktadır.

21 Ocak 2020 - 11:08

 

Toprak altından çıkarılan elmas kullanılarak mücevher haline getirilir. Kesim ve işleme sonucu elmas daha parlak bir görünüm almaktadır. Elmaslar milyarlarca yıl önce yani zamanın başlangıcında meydana gelmiştir. Gökyüzündeki birçok yıldızdan daha yaşlı olan pırlanta şaşırtıcı bir yolculuğa dayanmaktadır. İşlenmesi neticesinde takı eşyasına dönüşen bu madenler elmas küpe olarak da insanların beğenisine sunulur.

Çok farklı modelleri bulunan ve özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen elmas küpe modellerine sitemizin https://www.lizaypirlanta.com/elmas-kupeler adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Elmas Küpe Nasıl Oluşur?

Çok yüksek ısı ve basınç altında yer kabuğunun derinliğinde kristalleşen elmas, sırrını yanardağlardaki volkanik lavların yardımı ile dünya yüzeyine getirene kadar korumuştur. Binlerce yıl boyunca doğanın yıpratıcı etkileriyle karşı karşıya kalmıştır. Doğanın koşullarına direnen elmasların sadece çok az miktarı kesilerek cilalanmış ve kaliteli bir mücevher haline getirilmiştir. İşlenme fırsatı bulan elmas madeni daha sonra yüzük, bileklik, kolye ve elmas küpe olarak mücevhere dönüştürülüp insanların beğenisi için satışa sunulmuştur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şampiyonluğu Kaybetme Sendromu
Şampiyonluğu Kaybetme Sendromu
Hüseyin Çimşir'den müthiş istatistik! Andre Villas-Boas'ı geride bıraktı
Hüseyin Çimşir'den müthiş istatistik! Andre Villas-Boas'ı...