Elimizden tutun

Elimizden tutun

Trabzon’da engelli vatandaşlar çeşitli sorunlarının yanı sıra özellikle ulaşımda oldukça zorluk yaşıyor. Yürüme engeli olan vatandaşlar, akülü araç alabilmek için yardım bekliyor.

17 Ağustos 2022 - 12:43

Engellilere öncelik tanınması gerektiğini vurgulayan Trabzon Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Keskin, dayanışma isteyerek ellerinden tutulmasını istedi.  Keskin, derneğe kayıtlı 38 üyesi olduğunu üyelerinin maddi ve manevi ihtiyaçlarını vatandaşların yardımıyla giderdiklerini ancak yürüme engelli kişilerin ulaşımda zorluk yaşadıklarını akülü araca ihtiyacı olduklarını kaydetti.  Keskin, açıklamasında “Engellilerimizin sesinin duyulmasını istiyoruz. 38 üyemiz var. Hepsinin farklı engelleri söz konusu. Gelen yardımlarla engelli kardeşlerimizin gerek gıda ihtiyaçları gerekse faturaları karşılanıyor. Elektrik, su faturalarını öderim. Tüpü mü bitti, değiştiririm. 3 tane akülü engelli aracına ihtiyacımız var. Allah için yardım ederlerse duacıları oluruz.

CUMHURBAŞKANIMIZ VALİMİZE TALİMAT VERDİ

 Benim akülü aracımı Cumhurbaşkanımız sayesinde aldım. Kendisi hediye etti bana. Felç geçirdiğim zaman kırık dökük engelli aracım vardı. Cumhurbaşkanımız valimize talimat verdi. Bu şekilde akülü bir araç verildi. Cumhurbaşkanımız ‘engelliler en ön sırada’ dedi. Ama ben inanmıyorum. Engelliler en ön sırada olsa herkes elimizden tutar. Sesimizin duyulmasını istiyoruz. Valiliğimizin ve Büyükşehir Belediyemizin yardımları oluyor. Bizim elimizden tutulmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...