Eğin: İmamoğlu’na ’Solcuyum’ dedirtemedim

Eğin: İmamoğlu'na 'Solcuyum' dedirtemedim

Eğin: Altından girdim, üstünden çıktım ama İmamoğlu'na 'Solcuyum' dedirtemedim

09 Temmuz 2019 - 16:20

Habertürk yazarı Oray Eğin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı röportajın ikinci bölümünü yayınladı. 

İmamoğlu ile Gezi sürecinden siyasi düşüncelerine, inançlarına ve görevi boyunca gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetler üzerine konuşan Eğin'in röportajı şu şekilde:

"Gezi’nin ilk günlerinde yakasında mendiliyle takım elbiseli bir adam işini gücünü bırakıp parka uğruyor, gençler de “Kim bu” diye tuhaf tuhaf ona bakıyordu. İşte o adam şimdi İstanbul’u yönetiyor. 2013 yazında Ekrem İmamoğlu bir yandan günlük mesaisini yapıyor, ilçe başkanlığının yanı sıra yaptığı inşaatları denetliyor, öğleden sonra da üzerini bile değiştirmeden kendini Taksim’e atıyordu. 

EKREM İMAMOĞLU’YLA BİRKAÇ SAAT: 'KURTARICI DEĞİL HİZMETKARIM'

CHP’nin ilk günden beri milletvekilleriyle birlikte parkta olduğunu söylüyor, ama partiden bağımsız bir işadamı olarak ayrıca gittiğini de anlatıyor: "Geziciyim çünkü gittim" Zaten Beyoğlu’yla ta üniversite yıllarından kalma özel bir bağı olduğunu, Anadolu’dan İstanbul’a gelen binlerce genç gibi kendisinin de İstiklal’i bir baştan bir başa dolaştığını anlatıyor. Bu caddenin etrafında süren hayata dışarıdan ama hayranlıkla baktığı izlenimini veriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Dilipak için 81 ilde suç duyurusunda bulunacak
Dilipak için 81 ilde suç duyurusunda bulunacak
Trabzon'da koronavirüs vakaları uçtu! İşte korkutan rakamlar
Trabzon'da koronavirüs vakaları uçtu! İşte korkutan rakamlar