Düzköy’de köy okulu boşaltıldı

Düzköy’de köy okulu boşaltıldı

Trabzon'un Düzköy ilçesindeki Alazlı mahallesinde ilkokul ve ortaokul binasındaki çatlaklar nedeniyle boşaltma kararı alındı. İlçedeki farklı okullarda eğitime devam etmesine karar verilen öğrencilerin velileri ise duruma tepki gösterdi.

30 Ocak 2020 - 14:48

 

Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından yurt genelinde olduğu gibi Trabzon'da da önlemler alınmaya devam ediliyor. Trabzon'un Düzköy ilçesindeki Alazlı mahallesinde bulunan Alazlı İlkokulu ve Ortaokulu'nda oluşan çatlaklar nedeniyle boşaltma kararı alındı. 450 hanenin yaşadığı mahallede 1996 yılında eğitim hayatına başlayan okula ilave edilen kat sonrası oluşan çatlaklar İl Milli Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirdi. Akademisyenlerin de incelemede bulunduğu okulun yaşanabilecek olası deprem sonrası hasar alacağı tespit edildi. Boşaltma kararı çıkartılan okulun öğrencileri ise Düzköy ilçesindeki çeşitli okullarda eğitime devam edeceği öğrenildi. Okulun boşaltma kararına tepki gösteren veliler, çocuklarının başka okullarda eğitim görmesini istemediklerini dile getirerek, mevcut okulda güçlendirme yapılarak eğitime devam edilmesini istedi.

Velilerden Pehlivan Sürol, okul binasına çürük raporu verildiğini belirterek, "Bize okul binasının çürük raporu aldığını söylediler. Okulumuzun kesinlikle kapanması istemiyoruz. Zemin sıkıntısı ve çatlaklardan dolayı çürük raporu verilmiş" dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Benzine büyük zam yolda
Benzine büyük zam yolda
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!