Deniz Çakır olayı yeni bir provakasyon mu?

Deniz Çakır olayı yeni bir provakasyon mu?

Olayın tanıkları hiç de öyle yandaşların anlattığı gibi olmadığını söylüyor

07 Ocak 2019 - 09:29

Oyuncu Deniz Çakır, dinci Akit TV tarafından hedef alınmasının ardından yükselen tartışmalar sürüyor...

Oyuncu Deniz Çakır, dinci Akit TV tarafından hedef alınmasının ardından yükselen tartışmalar sürüyor.

Akit TV, oyuncu Deniz Çakır’ın, “İçkili bir halde gittiği kafede yan masada sohbet eden 6 başörtülü kadına ‘Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!’” dediğini ileri sürmüştü. Deniz Çakır’ın eski fotoğrafları olay anında çekilmiş gibi yayımlanarak “sarhoş” ifadesi ile yayımlanmıştı. Haberde olay anına ilişkin herhangi bir görüntü paylaşılmamıştı.

Haberin ardından Çakır hakkında soruşturma başlatılması da kamuoyundan gelen tepkileri artırdı.

Deniz Çakır ise suskunluğunu sosyal medya hesabından bozdu.

Çakır, “Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm” diyerek yaptığı açıklamanın bir savunma olmadığını “bilgilendirme” olduğunu aktardı. Çakır, tartıştığı söylenen kişilerin kendilerinden rahatsız olduğunu belirterek kendisine yönelik "sataşma" olduğunu anlattı.

İşte o açıklama:

“30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. 

Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklaşmıştır. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamımızdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.

Arkadaşlarımla kutlama yaparken doğal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramızda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadı kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur,görüntüler incelenebilir. Bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.

Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, başörtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamıştır olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekânda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır. 

Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen işlenmemiş bir suçtur ve utanç vericidir.”

 

ECE ERKEN O MEKANDA

Öte yandan sunucu Ece Erken olayın yaşandığı mekana giderek dikkat çeken görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşıt. Erken videoda “Bazı şeyler hiç de göründüğü gibi değil. Hemen suçlamayalım kimseyi” ifadelerini kullanması şüphe yarattı.

Ece Erken’in bu sözleri söylemesi seçim öncesinde “Yeni bir Kabataş provokasyonu mu” sorularını akıllara getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç, Fenerbahçe yenilince MHK'ya yüklendi
Ali Koç, Fenerbahçe yenilince MHK'ya yüklendi
Dev maç nefes kesti... LİDER TRABZONSPOR
Dev maç nefes kesti... LİDER TRABZONSPOR