Davut Çakıroğlu’ndan Perinçek’e, Uygur Türkleri göndermesi

Davut Çakıroğlu'ndan Perinçek'e, Uygur Türkleri göndermesi

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Davut Çakıroğlu, Uygur Türkleri ile ilgili yaptığı açıklamada Perinçek'e yüklendi...

31 Ocak 2021 - 14:26

İşte o açıklama:

"Türkiye'de siyaset çoğu zaman anlaşılmaz, kimi zaman da akıl almaz boyutta yürür.

Kimi siyasetçiler de bu karanlığın, karmaşanın belki küçük ama etkin bir parçasıdır.

Bunlardan zannedersem en önde gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'tir.

"Nasıl oldu, kim yol verdi" bilinmez ancak bugün siyasetin ekran yüzü, iktidarın en büyük savunucusu oluverdi biranda.

Geçmişe dönük anılarını yalanlarla süsleyen ancak Mahir Çayan'ın bir tek bisküvi için vurarak sakat bıraktığı bu şahsın en meşhur anısı cezaevine düşünce arkadaşlarını satmasıdır..

İyi Parti'ye dönük saldırının dozunu artıran ve Sayın Genel Başkanımızın bir UYGUR TÜRKÜNÜ kürsüye çıkarmasıyla Partimize karşı hasmana duyguları depreşen Perinçek partimiz üzerinden Uygur Türklerini de hedef yapmıştır.

Ülke ve dünya gerçeklerini kendi küçük dünyasına ve ideolojik paradiğmasına sığdıran Perinçek birileri tarafından kale alınınca, birileri tarafından kendisine yol verilince "kanaat önderi" olduğunu düşünüyor olmalı.

Doğu Türkistanda yapılan Çin zulmünü görmezden gelip, toplama kamplarını, işkenceleri, asimilasyonu yok sayıp aklınca kominizmi savunacağım, sözümona kominist olan Çin'i aklayacağım diye maalesef saçmalamaya başladı.

Hiçbir terör eylemi olmayan ve Çin kayıtlarında bile ordu mensuplarına yönelik hiçbir saldırısı olmayan Doğu Türkistan halkını, on binlerce insanımızın Şehit edilmesinin müsebbibi terör örgütü Pkk ile özdeşleştirmek nasıl bir gaflettir anlayamıyorum.

Din ve Türklük düşmanlığı içinde nasıl bir yer edinmişse..!

Esasen bu tutumu bu düşmanlığın tezahürü olarak görüyorum.

Dün elinde çiçeklerle katil öcalan'ı dağ dağ gezip arayan Perinçek'i yollara düşüren Öcalan ile olan ideolojik ortaklık mıydı..?

Ergenekon sürecinde hedef olan, cezaevinde yatan ve çıktığı gün;" daha güçlüyüz, dindarları devletten temizleyeceğiz, onları açlığa mahkum edeceğiz" diyen Perinçek kanaatimizce 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına dair de bir gün bir -iki kelam eder..!

Partimizi Mhp'yi bölmek ile, Fetöcü olmak ile, Abd ile ilindirmeye, ilişkilendirmeye çalışan bu ve bunun gibi kişiler bilmelidir ki artık ne bunların attığı çamurun izi kalıyor ne de güneş balçıkla sıvanıyor.

Partimiz milliyetçi ve Devletçi yapısıyla Türk İslam çoğrafyasında yaşayan herkesi kucaklamak, her soruna çözüm bulmak, her derde ortak olmak için yola çıkmıştır.

Mhp ile yaşanan ayrılık hasmane duygularla değil sadece demokratik kaygılarla ortaya çıkmıştır.

Hem Mhp ile hem de Mhp'li kardeşlerimiz  ile olan hukukumuz Doğu Perinçek'in  ufuk çizgisinin ötesindedir..

Gelinen ve gelişen süreç kime hizmet etmeye çalıştığını, yalanlarla büyütmeye çalıştığı dünyasının gerçekliğini ortaya koydu, koyacaktır da..

Türk Dünyası, Doğu Türkistan ve Milliyetçi camia Doğu Perinçek'in planlarının bir parçası olmaz, oyunlarının bir tahtası olmaz..

Bu kişilerin provokatif  çabalarına, yanıltmalarına, hedef yapma uğraşlarına milletimiz prim vermeyecektir ve Doğu Türkistan da Çin zulmüne daha gür sesle, daha güçlü şekilde sahip çıkmaya millet olarak ve parti olarak devam edeceğiz..

Soydaşlarımızı Soysuzlarla aynı cümlelerin içine sıkıştıranlar, aynı cümlelerde kullananlar, sinsice Türk ve İslam düşmanlığı yapanlar ve bizi kirli emelleri uğruna sindirmeye, susturmaya çalışanlar hayal kırıklığı yaşamaya devam edecekler.."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu, Trabzon'da kayınvalidesini son yolculuğuna uğurladı
İmamoğlu, Trabzon'da kayınvalidesini son yolculuğuna uğurladı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon'a geldi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon'a geldi