Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a yanıt

Erdoğan konuşmasında, ABD Başkanı Trump'ın "Türkiye'yi mahvedeceğiz" şeklindeki tehdidine, "Trump'ın sosyal medya hesabından verilen kimi mesajlar bizi üzdü" şeklinde yanıt verdi. Erdoğan, Trump ile telefon görüşmesinin detaylarını paylaştı: Anlayış birliğine vardık. Sınırda Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki terör unsurları ile DEAŞ artıkları bulunuyor

15 Ocak 2019 - 12:55 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 13:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan konuşmasında, ABD Başkanı Trump'ın "Türkiye'yi mahvedeceğiz"şeklindeki tehdidine ilişkin de açıklama yaptı.

Erdoğan, Trump'ın mesajı için, "Trump'ın sosyal medya hesabından verilen kimi mesajlar bizi üzdü" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4'ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı da pazar günü açıklarız. 31 Ocak'ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız. 

Kendisi veya istediği kişi aday olamadığı için tavır alan kişi bizim gözümüzde zaten AK Partili olamamış demektir. Bunları da günü geldiğinde değerlendirmek üzere kenara koyuyoruz. Bugüne kadar egosunun değil, davasının peşinden gidecek gönül erleriyle yola devam edeceğiz. Biz layığı olan, layık olanı kenara koymayız. Milletvekillerimiz arasında geçmişte pek çok farklı görevi üstlenmiş olan bulunuyor. Mesele sen-ben kavgası değil, konu millet olunca görev herkese düşüyor.

Her seçim döneminde olduğu gibi 31 Mart öncesinde de ülkemizde çok garip, çok hazin birliktelikler ortaya çıkmaya başladı. CHP, 2014 mahalli seçimlerini FETÖ'cülerin malzemeleriyle yürütmüştü. FETÖ'cüler tek başına yetmiyor, PKK'lıları aldılar. Bu cephe de CHP'yi başarıya ulaştırma yetmeyecek. CHP milletten ısrarla uzak duruyor. Biz Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz'da önce milletin gönlünde kurduk. Sonra siyasete ve seçimlere taşıdık. Milletsiz siyaset bunların kolayına geliyor. Dünyada, bölgemizde neler oluyor diye dertleri yok. Tek dertleri Meclis'teki sandalyelerini belli belediyelerdeki güçlerini korumaktan ibaret. Türkiye'nin başına hangi bela musallat olsa bunlar ellerini ovuşturuyor. Bedelsiz bir şekilde iktidarın üzerine konmanın hayalini kuruyorlar. Milleti ikna edip oyunu alarak, demokrasi içinde iktidara gelmeyi akıllarından geçirmiyorlar. Milletin önüne konulan ciddi vaatleri, projeleri yok. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon'u yasa boğan haber
Trabzon'u yasa boğan haber
Yavuz Bingöl'ün sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı
Yavuz Bingöl'ün sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı