CHP Trabzon Milletvekili Kaya Trabzon’da konuştu: Trabzon’dan...

CHP Trabzon Milletvekili Kaya Trabzon'da konuştu: Trabzon'dan vatan haini çıkmaz

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, beraberindeki İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ile birlikte parti binasında basın mensupları ile biraraya geldi.

17 Aralık 2020 - 17:10 - Güncelleme: 17 Aralık 2020 - 17:55

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, beraberindeki İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ile birlikte parti binasında basın mensupları ile biraraya geldi.

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmayla ve rulolu eylemle ülke gündemine gelen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, bir takım temaslarda bulunmak üzere geldiği Trabzon’da basınla sohbet etti. Meclis kürsüsünden parti gurup sıralarına doğru gönderdiği “CHP’nin yaptıkları, AK Parti’nin sattıkları” listesinin bulunduğu biri rulo kağıtlarını da Trabzon’a getiren Kaya, basın toplantısında bu eylemin amacına ulaştığını söyledi.

EYLEM AMACINA ULAŞMIŞTIR

AK Partililerden dahi tebrik aldığını ifade eden Kaya, “Amacım CHP’ye yapılan haksızlığı ortaya koymak ve milletimizin gerçekleri öğrenmesini sağlamaktı. CHP’ye iftara atmayı marifet sayan bir iktidardan bahsediyoruz. Lanet olsun böyle siyasete deme noktasına geldik. Sırf CHP’yi karalayacağız diye, bu ülkede insanlara çok fazla yalan konuşuldu. İşte bir yalan bu şekliyle çökmüş oldu. Bu açıklamayı yaptıktan sonra o kadar olumlu tepkiler aldım ki… Eylem amacına ulaştı” dedi.

BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN İNSANLARA ATILAN EN BÜYÜK İFTİRADIR

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun kendisine yönelttiği “HDP’lilere neden sesini çıkartmıyor” şeklindeki açıklamalarına cevap veren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Beni en çok üzen şeyi söylemek istiyorum bir Trabzonlu olarak; Bahar Hanım Trabzonlu ama Trabzonluları hiç tanıyamamış. Bu topraklar her siyasi görüşten insan çıkartır. Sağcı çıkartır, solcu çıkartır. Ama vatan haini asla çıkmaz. Bahar Hanım’ın önce bunu öğrenmesi lazım. Trabzon milletvekili olarak kendi hemşerilerini bölücülükle ve terör örgütleri yandaşlıkları ile suçlaması bu topraklara, bu topraklarda yaşayan insanların her birine atılabilecek en büyük iftiradır. Bunu asla kabul etmiyorum. Bahar Hanım önce bu milletin vekili görevini yerine getirerek Trabzon’un sorunlarına yönelmeli ve Trabzonluların sorunlarını meclise taşımalıdır” dedi.

BUNLARI YAPAN CHP DEĞİL AK PARTİ’YDİ

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu da aynı konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı; “CHP’ye yöneltilen eleştirileri kabul etmek mümkün değil. PKK Terör örgütü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast düzenleyebiliyor. Bunlar akla ziyan şeyler. 2016 yılı 29 Ekim tarihinde PKK, YPG güçlerini Irak’tan alıp Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını kullandırtarak hatta lahmacun ısmarlayarak faturasını da Maliye Bakanlığı’na gönderen CHP iktidarı değildi. AK Parti iktidarıdır. CHP’ye bu tür suçlamalar yapmak akla ziyandır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'in en borçlu ili...
Karadeniz'in en borçlu ili...
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi