CHP Trabzon Milletvekili Kaya’dan basın mensuplarına destek

CHP Trabzon Milletvekili Kaya'dan basın mensuplarına destek

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Vakfıkebir ilçesinde bir takım temaslarda bulundu. Esnaf ziyareti yaparak ilçenin sorunlarını gündemine alan Kaya, ilçenin medya kuruluşlarını da ziyaret etti ve durumları hakkında bilgi aldı. Yerel basının iktidar baskısı altında ezildiğine dikkat çeken Kaya, CHP’nin 10 maddelik basın özgürlüğü planı olduğunu söyledi.

20 Ocak 2021 - 19:14 - Güncelleme: 20 Ocak 2021 - 19:49

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde bir takım temaslarda bulundu. CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin ve partililerle birlikte ilçeyi karış karış gezen ve koronavirüs önlemleri ile esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, ilçede görev yapan basın mensuplarına ihmal etmedi. Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Kaya, burada Mehmet Bülent Alp ile görüştü. Daha sonra ilçenin en eski matbaasına giden Kaya, baskı cihazlarını inceledi, gazete sahibi Ahmet Kamburoğlu'ndan ve matbaa ustalarından bilgi aldı. 

Yerel basının bir çok sorunu olduğuna dikkat çeken Kaya, yaptığı açıklama ile basın mensuplarına destek verdi. Basın mensuplarının aşılama konusunda da öncelikli meslek gurupları arasında sayılması gerektiğini söyledi. 

Kaya, "Siyasi baskılar, yönlendirmeye çalışmalar, basınımızın çalışma alanlarını daralttı.İktidarı destekleyen yerel basının istediği desteği aldığı, yandaş olmayan gazetecilerin destek alamadığını görüyoruz. Bugün Türkiye'de yerel basının en büyük sıkıntısı bu. Yerel basını desteklemek demokrasiyi desteklemek anlamına da gelir. İyiki yerel basın var. Ulusal basının hali belli. Biz sesimizi yerel basın aracılığı ile duyurabiliyoruz. Parti olarak basın özgürlüğü konusunda 10 maddeyi kamuoyunun bilgisine sunduk. Yerel basının yaşatılması adına ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. Kaya,basın mensuplarının toplumda kalabalık içinde çalışmak zorunda olduğunu hatırlatarak, "Koronavirüs sürecinde 17 gazeteci maalesef hayatını kaybetti. Aşılama noktasında gazeteciler öncelikli meslek gurupları arasında sayılmalı ve aşılanmalı" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hezimet, darbe getirdi... Yanı başımızdaki ülkede darbe girişimi
Hezimet, darbe getirdi... Yanı başımızdaki ülkede darbe...
TFF Trabzonspor'un talebini reddetti!.
TFF Trabzonspor'un talebini reddetti!.