CHP Trabzon Gençlik Kolları Atatürk Alanı’nda ’Sınır...

CHP Trabzon Gençlik Kolları Atatürk Alanı'nda 'Sınır Namustur' dedi

21 Kasım 2022 - 12:23

CHP Gençlik Kolları, tüm yurtta eş zamanlı 'sınır namustur' başlığı altında basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Oğulcan Çavuşoğlu, Atatürk Alanı'nda düzenlenen basın açıklamasının bildirisini okudu. 

SINIR NAMUSTUR

Tam bir yıl önce, 'Ağustos 2021’de sınır namustur' dedik ve bunu Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel merkezine astık. 81 İldeki il başkanlıklarımıza, ilçe başkanlıklarımıza astık. Mecliste, sokakta her yerde haykırdık. 

“Sınır namustur” dediğimizde; her türlü kalpazanla, rüşvetçiyle, uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf vererek övünmeye devam ettiler. 

Sınır namustur. Bir devletin namusudur. Sınırları yol geçen hanına kim döndürdü? Elini kolunu sallayarak teröristler gelecek, İstanbul’a yerleşecek, çalışacak fabrikada… bombayı patlatacak, insanlar hayatını kaybedecek ve birileri bunun hesabını vermeyecek… olmaz. Ülkeyi yöneten tek kişilik hükümete sesleniyoruz: Sen ne iş yapıyorsun?

 Maden faciası olur, sorumlusu yok! Terör saldırısı olur, yine sorumlu yok! Sınırlar yol geçen hanına dönmüş yine sorumlu yok! Artık bu milletin canına kast ediliyor!

Trabzon’dan sesleniyoruz: iktidarımızda, sınır güvenliğimiz ulusal güvenlik kuralları ile yeniden tesis edilecek; ülkemize ve milletimize tehdit oluşturan açık kapı politikasına son verilecek!

Bu topraklar 1919’da başka bir geleceği gerçekleştirmek için, doğu gericiliğine ve batı emperyalizmine karşı verilen mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacaktır. Bunun bugünkü sonucu cumhuriyetçiliktir. Ve yarın yine cumhuriyetçilik olacaktır…

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 26 Ağustos’ta verdiği emir şöyledir:
“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanı ile ıslanmadıkça terk olunamaz.” Her cephenin başka bir ruhu başka bir gücü vardı. Ama umutlar aynıydı. Tam Bağımsız bir Türkiye… Onlar kazandılar. Bizlere ve geleceğimize şunu söylediler,
“Yurtta sulh, cihanda sulh”

Arkadaşlar, dostlar, yoldaşlar dün olduğu gibi bugün de cumhuriyetimizi her yerde savunmak ve korumak zorundayız. 

Git gide otoriterleşerek inşa ettikleri saraylarla ülkemizi karanlığa sürüklemeyi görev edinmiş gerici ve faşist bu anlayışla hesaplaşmak zorundayız. İnşa ettikleri rant düzeni ve bu düzenin gerici ve faşist unsurları insanlarımızı şiddet sarmalının içerisine iterek, yurttaşlarımızı büyük bir belirsizlikle, geleceksizlikle sınamaya çalışmaktadırlar. Yarattıkları kaoslardan oluşturdukları korkularla, kendi siyasal iktidarlarının meşruluğunu ve devamlılığını sağlayacağını düşünen gerici, faşist iktidar ve iktidar ortaklarına öncelikle yaşamın her alanında, en yakın zamanda da sandıkta hesap soracağız!

1- Sokaklarda kaos, kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri, çocuklara yönelik istismar haberleri, hayvanlara yönelik eziyet olayları ve nefret suçları her gün daha fazla artan şekilde kamuoyuna yansımaya başladı. Bu şiddet sarmalı karşısında, yurttaşlar çaresiz bırakıldı.

2- Kendinden görmediği ve rahatsız olduğu kesimleri cezalandırma hakkı olduğunu sanan otoriterlik iklimi, kanserli hücreler gibi her yere yayıldı. Bu keyfi otoriterlik ikliminin gündelik hayatı etkisi altına alması, büyük bir toplumsal güvenlik ve kamu otoritesi krizinin zeminini oluşturmaktadır.

❗️ Ülkemiz kamu düzeninin ortadan kalktığı, mafyatikleşmiş ve güvenliksizleşmiş bir ülke durumuna sürüklenmektedir. 

Diğer yandan; sınır güvenliği başta olmak üzere pek çok alanda yaşanan güvenlik açıkları yüzünden Türkiye’de, dünyanın önde gelen suç örgütleri adeta cirit atmakta, kendi çatışmalarını ülkemizin sokaklarına ve mahallelerine taşımaktadır. Sokaklarda, alışveriş merkezlerinde, eğlence mekanlarında ve kamusal alanlarda mafyatik gruplarca silahlı çatışma olayları yaşanmakta, yabancı suç kartellerinin yöneticilerine ülkemizde suikastlar düzenlenmekte, yurtdışına deport edildiği açıklanan suç örgütü yöneticileri Türkiye’de öldürülmektedir. Bu çatışma ve saldırı olayları yüzünden Türkiye giderek kamu düzeninin ortadan kalktığı, mafyatikleşmiş ve güvenliksizleşmiş bir ülke durumuna sürüklenmektedir.

Tüm bu karanlık tablonun sorumlusu ülkemizi yönettiğini düşünen gerici ve faşist AKP iktidarıdır. 

Sınır; bizler için birlikte yaşamanın, hukukun önünde eşit olmanın, insan özgürlüğünün ve yaşamın kendisinin paylaşılabilmesinin plan ve programlar dahilinde savunulması ve yaşatılmasıdır. Ulusal sınırlarımızı karanlık ittifakların uzlaşmalarına ve sınırlarımızı yok saymalarınıza izin vermeyeceğiz!
SINIR NAMUSTUR!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon’da MHP İl Başkanı Bekri Sıtkı Tarım görevi bırakıyor
Trabzon’da MHP İl Başkanı Bekri Sıtkı Tarım görevi...
Fındıklı Belediyesi’nin yaptığı tuvalete yıkım kararı
Fındıklı Belediyesi’nin yaptığı tuvalete yıkım kararı