CHP Trabzon’da sahaya indi

CHP Trabzon’da sahaya indi

17 Temmuz 2021 - 13:46

CHP, Trabzon'da esnafın ekonomik sorunlarını dinlemek için Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un başkanlığında, milletvekillerinden ve Genel Merkez yöneticilerinden oluşan 40 kişilik heyetle bugün Trabzon'da 18 ilçede halkla buluştu. CHP genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, Pelitli’de bir otelin toplantı salonunda heyetle birlikte basın açıklaması yaptı. Torun, “Milletvekili, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimizden oluşan 40 kişilik heyetle başladığımız Karadeniz turunun üçüncü gününde, Trabzon’dayız. Önceki gün Ordumuzun 19 ilçesinde, dün Giresun’umuzun 16 ilçesinde vatandaşlarımızın ayağına gittik, sorunlarını dinledik.  Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı, Artvin Milletvekilimiz Uğur Bayraktutan ve Trabzon Milletvekilimiz Ahmet Kaya ile birlikte bölgeye giderek incelemelerde bulunduk. Vatandaşımız artık, ‘bu acılar bizim kaderimiz mi?’ diye soruyor.

SEL FELAKETLERİ COĞRAFYANIN KADERİ OLDU

Son 20 yılda sadece Rize’de 70’in üstünde vatandaşımız sel ve heyelan felaketi nedeniyle hayatını kaybetti. İktidara bir kez daha sesleniyoruz: Sel felaketleri bu coğrafyanın kaderi olmaktan çıkarılmalıdır.

FINDIK FİYATI 35 LİRA OLMALI

Tüm ülkemizin olduğu gibi Trabzon’umuzun da büyük sorunları var. En büyük sorunlarda biri, bu iktidarın bir türlü düzelmeyen fındık politikasıdır. Trabzon’dan bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Üretici bahçeye girmeden, fındık fiyatı 35 lira olarak açıklanmalıdır.

EN BÜYÜK SORUN TRAFİK… GÜNEY ÇEVRE YOLU YAPILMALI

Bir diğer sorun Karadeniz’in birçok ilinde olduğu gibi, trafik sorunudur. Bu sorunun çözümünde tek çare Çevre Yolu’nun bir an önce yapılmasıdır. Trabzon halkı artık bıkmış, canından bezmiştir.

TRABZON RAYLI SİSTEMLE HARRAN OVASI’NA BAĞLANMALI

Trabzon aynı zamanda çok önemli bir ticaret kentidir. Ancak bu iktidar bu şehrin önünü açmamak için adeta inat etmektedir. Ticaretin artırılması için Trabzon Limanı’nın etkin kullanılması konusunda talepler karşılanmalıdır. Ayrıca, Trabzon raylı sistemle Harran Ovası’na bağlanmalı ve ticaretin önü açılmalıdır.” açıklaması yaptı.

ESNAF ZİYARETLERİNDE İLGİNÇ DİYALOGLAR

Açıklamanın ardından heyet ilçelere dağıldı. Torun, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Milletvekili Ahmet Kaya, İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ile beraber ilk olarak Ortahisar ilçesinde Pelitli mahallesinde esnaf ziyaret etti. Torun, esnaf ve vatandaş buluşmasında pandemide destekten yararlanıp yararlanmadıklarını sordu. Bir kısım vatandaş destekten yararlandıklarını ifade ederken pandemide kapandıkları için maddi kayıp yaşayan  kahvehane işletmecisi bir vatandaş ise isyan etti. İşyeri sahibi Fevzi Yayla, özellikle pandemi sürecinde yaşadıklarını anlatarak  “Biz aç dururken, gidiyorlar yurt dışına. Yardım yapılsın, ama benim 2 yıldır mekânım kapalı. Arabam gitti, bir de dolandırıldım. 50 yaşına geldim, yuvamı kuramadım. Esnaf bitti, kasamızda para kalmadı. Evimizde aile mutluluğu da kalmadı. Sürekle vergi veriyorum. Ekmek almaya param kalmadı? 50 senedir ilk defa ihtiyacımız oldu. Allah tarafından geldi. Ama hani destek. Ömrümüz bitti, perişanız. Sokağa çıkma yasağı saygılıyız. Bütün millet sokaklarda, bizim mekanımız… Kıraathanede ne buldun. Neyi sevmiyorsun. O zaman ver bize ekmekte bulalım. Evime ekmek götüremiyorum. Biz adalet, huzur istiyoruz.” şeklinde tepki gösterdi.

ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ: “BİZE EN ÇOK CHP GELİYOR”

Esnaf ziyaretinin ardından Trabzon şehit aileleri derneği ziyaret edildi. Heyeti, Dernek Başkanı İsmail Şerif ve Onursal Başkan İsmail Karaca karşıladı. Karaca, kendilerini en çok CHP’nin ziyaret ettiğini kaydetti.

AK PARTİ’Lİ GÜNNAR VE BALTA’YA TEPKİ… “O İKİ İSİM NEREDE?”

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından Ortahisar Mahallesi Muhtarı Süleyman Kara ziyaret edildi. Muhtar Kara, Ak Partide sahada en çok Ortahisar ilçe başkanı Selahaddin Cebi’nin olduğunu belirterek “Ak Partinin kaç tane milletvekili var biliyor musunuz? 4 var. Ama yalnız bana sorarsanız 1,5 milletvekili var. Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu.. Muhammet Balta ile Adnan Günnar diye iki isim var ama nerde oldukları bilinmiyor. İnsanlara üsten aşağı bakıyorlar. Ahmet Kaya ve Hüseyin Örs dolaşıyorlar. İktidarın 4 milletvekili olmasın. Salih Cora, onlardan farklı. Adnan Günnar ve Muhammet Balta hiç buraya gelmez. Burası Trabzon’un merkezi. Bir de ilçeleri ve köyleri düşünün.” diye konuştu. CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, mültecilerin Trabzon’da ne kadar olduğunu sordu. Kara, “Sayısını bilmiyoruz. Şimdi verilmiyor. Zaman zaman suçlar oluyor. Özellikle de Afganistanlılar uyuşturucu konusunda..” diye konuştu.

VATANDAŞIN KILIÇDAROĞLU İSYANI: “O GİTSİN OYUMUZ SİZE”

Daha sonra Atapark’ta vatandaşlarla temasta bulunan CHP heyetine Kılıçdaroğlu tepkisi verildi. Trabzonlu bir vatandaş “Kılıçdaroğlu gitmediği sürece AK Parti her zaman artısı vardır.” derken Seyit Torun “mesele kişi meselesi değil diyerek karşılık verdi. Nedir hatası?”  diye sordu. Vatandaş ise “Siz gelin size oy verelim. Ama Kılıçdaroğlu olduğu sürece zararı var karı yok. Dedikleri birbirini tutmuyor.” dedi.

AK PARTİLİ BELEDİYELER MUHTARLARA SAHİP ÇIKMIYOR

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve Trabzon Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Aktürk’ü ziyaret eden CHP’li heyet muhtarların kurumsal yapıya kavuşmasını, muhtarların yardımcısı olması gerektiğini, mahallelerde yapılan tadilatlardan muhtarların haber olmadıklarını açıkladı. Belediye meclislerinde temsil haklarının olması gerektiğine vurgu yapıldı. Aktürk “Cumhurbaşkanımız muhtarlara sahip çıkılmasını söylüyor. Ama bunu genelde CHP’li belediyelerde görüyoruz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor Anders Trondsen ile yollarını ayırdı
Trabzonspor Anders Trondsen ile yollarını ayırdı
Rusya'da okula silahlı saldırı: 13 kişi öldü, 21 kişi yaralandı
Rusya'da okula silahlı saldırı: 13 kişi öldü, 21 kişi...