CHP’nin 98. yılı... CHP Meydanlarda....

CHP'nin 98. yılı... CHP Meydanlarda....

09 Eylül 2021 - 12:16

Atatürk Anıtına Çelenk Koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan etkinlik ardından CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu’nun konuşmasıyla devam etti. CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş     Yıldönümünü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit olmak üzere önceki Genel Başkanlarımız ve kurucularımızı saygı, minnet şükran ve rahmetle anıyorum. 
    Cumhuriyet Halk Partisinin Kurucusu Gazi Mustafa KemalAtatürk “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, biri Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün ilkelerini saptadığı ve ölümüne kadar Genel Başkanlığını yaptığı Türkiye’nin teminatıdır. Atatürk’e ve onun devrimlerine gönül vermiş olanların partisidir. Bugün Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Doğum günü. Hepimizin doğum günü kutlu olsun.
    CHP’nin sadece isminde, sadece 98 yıllık yolculuğunda değil öncesinde de “Halk” vardır. 
    9.Ordu müfettişi görevi ile  Samsun’a çıktıktan sonra; 
    Halk için mücadele edip yılmayan,
    Halkı yüce bilip sultanları umursamayan
    Halka dair duruşunda tehditlere aldırmayan,
    Halkına sevdasından rütbeleri sökülünce kahrolmayan.

Mutluluk gibi, sevda gibi bazı duyguları anlatabilmek çok zordur. Diyor ya şair, mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin? Sevda, haset gibi bazı kelimeler bazı kavramlar var ki onlara anlatmaya çalışmak, bütün hayatı anlatmaya çalışmak kadar zordur. Tıpkı Cumhuriyet Halk Partisi sevdası gibi.
Bugün demokrasimiz geriletiliyor, hukuk devleti yok ediliyor, yargı iktidarın sopası haline geliyor. Milletimizin birliği ve ortak idealleri yok ediliyor, sınır komşularımızla kavga edip ülkemizin ve vatandaşlarımızın cav güvenliğini tehlikeye atan bir iktidar varken, partimizin ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Cihanda Barış” sözleri göz ardı edilirken biz cumhuriyet Halk partililere düşen sorumluluk her zamankinden daha büyük ve önemlidir. Bunun için Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmadan altı oklu bayrağın altında kararlı bir şekilde yolumuza devam etmeliyiz.
Bizlere bu cennet vatanı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet eden “Atam”, senin açtığın yoldan, korkmadan yılmadan senin ışığında hiç durmadan yürüyeceğime and içerim. Aklımızdan düşünceleri, kalbimizden sevgisini silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.
Katıldığınız için bu mutluluğu bizlerle paylaştığınız için şahsım ve örgütüm adına hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'in en borçlu ili...
Karadeniz'in en borçlu ili...
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi