CHP Milletvekili Kaya’dan AKP’li Cora’ya eleştiri

CHP Milletvekili Kaya’dan AKP’li Cora’ya eleştiri

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora'yı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan dolayı eleştirdi.

07 Ağustos 2019 - 11:16

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın bir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdaki mesajının açıklama yapmalarına neden olduğunu belirten Ahmet Kaya, yapılan paylaşımda olgun bir siyasetçiye yakışmayan bir üslup kullanıldığını vurguladı. 

Kaya açıklamasında, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu icranın başında mıdır ki, bu tür alt yapı yatırımları kendisinden beklenmektedir? Ama elbet de memleketin bu kadar kötü yönetildiği bir ortamda, harcanan o kaynaklarla CHP, Türkiye’nin üzerine birkaç Türkiye daha koyabilecek icraatlar yapardı. 

Sayın Cora, sizin bu ülkenin kurtarılmasına ve kurulmasına önderlik eden büyük önderimiz Atatürk’le bir alıp veremediğiniz mi vardır? Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun Atatürk heykeli açması sizi neden rahatsız etmektedir? Atatürk olmasaydı ne yol yapacak vatanımız, ne yolumuz, ne de onurumuz olurdu, bunu bir türlü anlayamıyorsunuz değil mi? Sayın Cora’nın TBMM tarafından Atatürk’e Başkomutanlık unvanın verildiği tarihte yaptığı bu açıklama büyük bir hata ve talihsizliktir. Sayın Cora’yı son derece talihsiz olan bu sözlerini geri almaya, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parlamentoya yakışır bir sorumlulukta hareket etmeye davet ediyorum." ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yokuş'tan Sedat Peker operasyonu yorumu: Sırtını sıvazlıyordunuz
Yokuş'tan Sedat Peker operasyonu yorumu: Sırtını...
Rize’de kazanan yok! Trabzonspor zirve yarışında yara aldı...
Rize’de kazanan yok! Trabzonspor zirve yarışında yara aldı...