CHP’li vekiller Trabzon’da İmamoğlu rüzgarı estirdi...

CHP'li vekiller Trabzon'da İmamoğlu rüzgarı estirdi...

08 Temmuz 2021 - 20:02

CHP, Trabzon'a önce 13 milletvekili göndererek ekonomiye yön veren STK'larla "Ekonomi Masası Toplantısı" gerçekleştirdi, önümüzdeki hafta ise 40 milletvekili ile Trabzon'un ilçelerine çıkarma yapacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın yönettiği toplantıyı önceden organize etmek üzere Trabzon'a gelen PM Üyesi Gökhan Zeybek ve Turan Aydoğan'a CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman eşlik etti. 

Milletvekilleri Trabzon'a geldikleri ilk gün İl Başkanlığı ve ilçe başkanlığı organizasyonu ile 92'den bu yana ilçe başkanlığı yapan başkanlara plaket törenine ve Akçaabat İlçe Başkanlığı'nın üye katılım toplantısına katılım sağladı. İkinci gün ise Gökhan Zeybek, Turan Aydoğan ve Ahmet Kaya Trabzon'da yayın yapan yerel gazeteleri ve internet gazetelerini ziyaret etti. 

İMAMOĞLU,  AK PARTİ’Yİ MÜSİLAJLI DENİZ HALİNE GETİRİYOR

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, partiye katılan 55 yeni üye için rozet takma töreni düzenledi. Rozet takma töreninde konuşan PM üyesi Gökhan Zeybek, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun önüne engeller çıkarttıkları sürece, bütçesini kesintiye uğrattıkları sürece, yönetim kurullarındaki üye sayılarını değiştirerek İBB’yi etkisiz hale getirmeye çalıştıklarında ne yaparsa yapsınlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kimyasını allak bullak ediyor. Adeta AKP’yi müsilajlı deniz haline getiriyor. Dostlarımızla birlikte iktidara gidiyoruz. Dostlarımızla birlikte Türkiye’nin bütün kaynaklarını eşit ve adil dağıtmak için ve kadını erkeğinden, genci yaşlısından, yoksunu zengininden her zaman koruyan bir düzen için geliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AHMET KAYA TRABZON İÇİN BÜYÜK ŞANS

Trabzon’a gelen milletvekillerini ağırlayan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya için milletvekilleri “Ahmet Kaya Trabzon için büyük şans, Trabzon’un küçük, büyük her sorununu meclise taşıyor ve çözüm için ısrarlı çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandılar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çalışmalarını Trabzon’da her platformda anlatan CHP’li vekil Ahmet Kaya özellikle yerel basın ziyaretlerinde Trabzon’daki Ekrem İmamoğlu sevgisinin yansımasının Türkiye’yi sardığını ifade etti. Trabzonluların Ekrem İmamoğlu’na gösterdiği teveccühün kendisine çalışma şevki ve güç verdiğinin altını çizen Ahmet Kaya, İmamoğlu’nun parti gözetmeksizin yerel yönetimlere verdiği desteğin çok önemli olduğunu da vurguladı. Trabzon’da yürütülen altyapı çalışmaların plansızlığı ve yavaşlığı nedeniyle kent merkezinin aylardır düzenlenmemesine isyan eden Kaya, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun öyle bir imkanı olsa da 10 gün süre versek, 10 günde Trabzon sokaklarını pırıl pırıl yapar” ifadeleri geniş yankı buldu.

İSTANBUL ÖRNEĞİ, TÜRKİYE’DE YAŞANACAK

 CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan da yerel basın ziyaretlerinde Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerindeki başarısının Millet İttifakı’nın en büyük moral kaynağı olduğunun altını çizdi. İstanbul seçimlerindeki çalışma stratejilerini şuanda Türkiye genelinde uyguladıklarını ifade eden Aydoğan, “En az oy aldığımız yerlere ve en stratejik bölgelere gidiyoruz. Halkımızla kucaklaşıyoruz, esnafımızın derdini dinliyoruz,  CHP’nin projelerini anlatıyoruz. İstanbul’da hemşerimiz Ekrem İmamoğlu’nun yakaladığı başarısını Türkiye’de yakalayacağız” dedi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boztepe viyadüklerinin çirkin görüntüsüne yeşillik efekti
Boztepe viyadüklerinin çirkin görüntüsüne yeşillik efekti
TTSO’da 24. Gurup antidemokratik yapıyı kırmak istiyor
TTSO’da 24. Gurup antidemokratik yapıyı kırmak istiyor