CHP’li vekil Başakşehirin sponsorlarını sordu

CHP’li vekil Başakşehirin sponsorlarını sordu

CHP’li Antmen’in Başakşehir sponsorlarıyla ilgili sorusuna CİMER yanıt vermedi

06 Mart 2019 - 15:33

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) aracılığıyla Başakşehir Futbol Klübüne sponsor olan firmaların kamu ve kurumlarından hangi ihaleleri aldığını sordu.

Antmen’in sorularına CİMER tarafından verilen yanıtta, bu soruların ‘bilgi edinme kapsamı dışında’ bulunduğu ifade edildi ve kabul edilmedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen ay TRT’nin yayınında Medipol Başakşehir futbol takımıyla ilgili olarak “Başakşehir çok çok iyi, önde de gidiyor. Başakşehir ile övünüyorum. Çünkü, benim kurduğum bir takım. O Başakşehir tırmandı ve ta buralara kadar geldi” yorumunu yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Alpay Antmen Cumhurbaşkanlığına çok net basit 3 soru sorduğunu belirterek “Milyonlarca taraftara sahip olan kulüpler taraftarlarının verdiği desteğe rağmen mali olarak çöküş yaşarken, neredeyse hiç taraftarı olmayan bir kulüp, iktidarın ve iktidarın desteklediği sermaye odaklarınca destek görmeden bu kadar sponsoru ve para kaynağını nereden bulmuştur? Tarafsız olması Anayasal ve etik bir zorunluluk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta açık şekilde Başakşehir’i desteklemesi ve bunu kamuoyunda paylaşmasını doğru mudur? Bu ve benzeri açıklamalar hakemler üzerinde bir baskı oluşturmaz mı? AKP’den ihale alan firmaların bu ihaleler karşılığında Başakşehir’e futbolcu transfer ettikleri biliniyor. Halkın parasının kimlere peşkeş çekildiğini soruyoruz ama devletin tepesi kapsama alanı dışında kalıyor!” ifadelerini kullandı.

Antmen’in sorduğu üç soru şunlar;

1 – Türkiye Süper Liginde oynayan Medipol Başakşehir Futbol Kulübünün kaç tane sponsoru bulunmaktadır? Bu sponsorlar hangi firmalardır?

2 – 2 Haziran 2014 tarihinden; 1 Mart 2019 tarihleri arasında Medipol Başakşehir Futbol Kulübünün toplam aldığı sponsorluk desteği ne kadardır? Bunların ne kadarı döviz cinsindendir? Bu sponsorluk ve desteklerin içinde taşınmaz ve araç bulunmakta mıdır? Varsa bunlar nelerdir?

3 – Medipol Başakşehir Futbol Kulübüne sponsor olan firmalardan kaç tanesi 2014 yılı ila 2019 yılları arasında kamu kurum ve kuruluşlarından ihale almıştır? Bu ihaleler nelerdir? Bahsi geçen ihaleler ne şekilde yapılmıştır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
400 bin iş yeri kapandı, 2 milyondan fazla insan işsiz kaldı
400 bin iş yeri kapandı, 2 milyondan fazla insan işsiz kaldı
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'bağış' resti!
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'bağış' resti!