CHP’li Kaya, Trabzon Park’ı geri istedi

CHP'li Kaya, Trabzon Park'ı geri istedi

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da TBMM Genel Kurulu'nda konuyla ilgili konuşarak, tepkisini dile getirdi.

31 Ocak 2020 - 13:10

Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneğinin (TİAB) İstanbul Ümraniye’de Orman Bakanlığı'na ait arazide bulunan tesisine Ümraniye Belediyesince el konuldu. Yaklaşık 10 yıl önce kiralanan ve 5 milyon dolar masraf edilen arazinin alınmasına Trabzonlular ve Dernek Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a tepki gösterdi. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da TBMM Genel Kurulu'nda konuyla ilgili konuşarak, tepkisini dile getirdi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'nın TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma şu şekilde;

''İstanbul Ümraniye’de bulunan ve Trabzonlu Bürokratlar ve İş Adamları Derneği tarafından 10 yıldır işletilen Trabzon Park’a AKP'li belediye tarafından el konulduğunu belirten CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir” dedi.

CHP’li Kaya, mezbele haldeki alanın dernek tarafından 10 yıl önce Orman Bakanlığı’ndan kiralandığını ve buraya 5 milyon dolar yatırım yapıldığını hatırlattı.

Kaya sözlerine şöyle devam etti:

“Trabzonlu Bürokratlar ve İş Adamları Derneği’mizin 10 yıl önce Orman Bakanlığı’ndan kiralayarak 5 milyon dolar yatırım ile İstanbul’un halka açık güzide mesire alanlarından biri haline getirdiği Trabzon Park’a AKP’li Ümraniye Belediyesi tarafından el konulmuştur.

Seçimden önce derneğimize yaptığı ziyarette “Kimse Trabzonspor bayrağını buradan indiremez” diyen AKP’li Ümraniye Belediye Başkanı’nın bu alanı, Trabzonluları yok sayarak ve hukuka aykırı bir şekilde ele geçirmeye çalışmasını asla kabul etmiyoruz.”  

“BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİDİR”

Geçmişte bu parkın uyuşturucu, fuhuş ve kanunsuz işlerin merkezi haline geldiğini, derneğin çabalarıyla güzide bir tesis haline getirildiğini de vurgulayan CHP’li Kaya, şunları söyledi:

“Başıboş haldeki ormanlık alanın, derneğimizin gayretleriyle bugün kültürel amaçlarla kullanılan, güzide bir tesis haline dönüştürüldüğünü herkes biliyor. Ümraniye Belediye Başkanı, hukuksuz, maksatlı ve siyasi tutumundan vazgeçmeli; bir an önce bu yanlıştan dönmelidir. Trabzon Park, kirasını zamanında ödeyen ve ormana gözü gibi bakan Trabzonlu Bürokratlar ve İş Adamları Derneği’mize yeniden tahsis edilmelidir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor'dan 7 nokta atışı transfer!.
Trabzonspor'dan 7 nokta atışı transfer!.
Berat Albayrak’ı sosyal medyadan destekleyenlere tepki
Berat Albayrak’ı sosyal medyadan destekleyenlere tepki