CHP’li Fatih Suat Oyman’dan, AK Partili Atilla Ataman’a yanıt!

CHP'li Fatih Suat Oyman'dan, AK Partili Atilla Ataman'a yanıt!

CHP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Atilla Ataman’a, cevap verdi.

26 Mayıs 2021 - 15:10

Ataman’ın dün CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın, sözlerini eleştiren açıklamasıdan yola çıkan Oyman,  “Siyaset yapmak sizin için ne bilmiyorum ama Atalarımızın bir lafı vardır; büyük lokma ye, büyük söz söyleme. Dün Büyükşehir Meclis toplantısında vekilimiz Ahmet Kaya’ya laf atayım derken CHP’li belediyelere altyapı çalışmaları üzerinden dil uzatılmış. Bunun üzerine; “CHP’li belediyelerden birisi 55 metrelik iş yapacaksa, şantiye kıyafetini giyip orada amele olarak çalışmaya hazırım” sözüne istinaden ben bir tane istendiği diye örnek ve göz önünde olan bir Belediye gösteriyorum” dedi. Ardından Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’ün 2020 Yılı Değerlendirmelerini paylaşan Oyman, “İstenirse farklı örnek de gösterebilirim; hatta istenirse şantiye bile önerebilirim. Başkanvekili Ataman’ı söz verdiği üzere meclisten çıkıp şantiyelerde görmek isteriz; poz vermek için değil ama çalışmak için. Bir kere uyarmıştım; varlığımda kim Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden algı yaratan, içi boş laf ederse karşılığını alır” dedi.

ATAMAN NE DEMİŞTİ: 

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'nın Trabzon'daki alt yapı çalışmalarının üst yapıyı felç ettiğini ifade etmesi ve Trabzon'da Meydan Bölgesi'nin bir an önce düzenlenmesi gerektiğini ifade etmesi üzerine Belediye Meclis toplantısında Kaya'ya eleştiriler getiren Belediye Başkan vekili Atilla Ataman, "Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın üst yapı konusunda esnafın  çok büyük mağduriyetleri varmış gibi, bu işler çok kolaymış gibi bunun üzerinde siyaset devşirmeye çalışmasını doğru bulmadığımı ifade etmem lazım. Ayrıca bizim arkadaşlarımızın bu konuda moral, motivasyon açısından sayın milletvekilimizin bir paket çikolatayla şantiyemizi ziyaret etmesini daha şık duracağını ön gürürdüm. Doğrusu bu olmalıydı. Madem siyaset. Bir cümleyle de ben siyaset yapayım. Büyükşehir dahil olmak üzere, CHP’li belediyelerden birisi bırakın 565 km alt yapıyı, 55 metrelik iş yapacaksa bende bugün şantiye kıyafetini giyip orada amele olarak çalışmaya hazırım” demişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı saldırıda öldürüldü
Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı saldırıda...
Trabzonspor'un yıldızı Uğurcan Çakır, Avrupa'nın en iyisi! İnanılmaz istatistik...
Trabzonspor'un yıldızı Uğurcan Çakır, Avrupa'nın en iyisi!...