CHP İl Başkanı’ndan Erdoğan’a destek

CHP İl Başkanı'ndan Erdoğan'a destek

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, tabuları kırarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapacağı görüşme öncesi yaşanan bekletilme olayı sonrası Erdoğan’a destek verdi.

10 Mart 2020 - 15:15

İdlib’de yaşanan gerginliği sonra ermesi için Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmek üzere Rusya’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin kameralar karşısında bekletilmesine CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalioğlu’ndan tepki geldi.

CHP İl Başkanı Ömer Hacısaliooğlu, ‘Cumhurbaşkanına yapılan bu haysiyetsiz davranışı sonuna kadar kınıyorum’ diyerek, ''Rus devlet televizyonu "Rossiya 1" kanalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyetinin bekletildiği dakikaları ekranda kronometre ile saniye saniye yayınladı.  Görüşme öncesi Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bakanlarını ve heyeti yan odada 2 dakika bekletmiş. Ayakta bekletilen Erdoğan yorulup, bir sandalyede oturmuş. Bütün olayda burada ki; Cumhurbaşkanı oturduğu anda içeriye davet edilmiştir. Putin bu olayı baştan sona kadar kurgulayıp, bilinçli olarak küstahça aşağılamak amaçlı yapmıştır. Recep Tayyip ERDOĞAN her ne kadar AKP genel Başkanı olsada Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıdır. Erdoğan'a yapılan bu hareket Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmış demektir. Cumhurbaşkanına yapılan bu haysiyetsiz davranışı sonuna kadar kınıyorum’' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
Trabzonspor'un yeni transferi Enis Destan şehre indi!
Trabzonspor'un yeni transferi Enis Destan şehre indi!