CHP Genel Başkanı Kenal Kılıçdaroğlu, Rize’de çay...

CHP Genel Başkanı Kenal Kılıçdaroğlu, Rize’de çay ğreticileri ile buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize'deki temasları kapsamında Gündoğdu Bozkale Mahallesinde çay üreticileri ile bir araya geldi.

23 Eylül 2021 - 13:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Buradan bütün partilere açık ve net çağrı yapıyorum, Rizeli çay üreticisinin sorununu çözmek istiyorsanız bu kanun teklifini Meclis'ten beraber geçirelim, hatta istiyorsanız bu kanun teklifini Cumhuriyet Halk Partisi değil, onlar versinler, biz destekleyelim." dedi.

Rize'de çeşitli programlara katılmak için hava yolu ile Trabzon'a gelen Kılıçdaroğlu'nu partililer horon ekibi ile karşıladı. Kara yolu ile Rize'ye hareket eden Kılıçdaroğlu, Rize merkeze bağlı Gündoğdu'da ÇAYKUR'a ait çay alım yerinde bir araya geldiği üreticilerin taleplerini dinledi.

Kılıçdaroğlu, "Rize" denilince akla doğal olarak çay geldiğini belirterek, "Dünyanın neresine giderseniz gidin bir Rizeli ile karşılaştığınızda ortak sorununuz çay olur. Burada da çay sorunu var, üreticilerin sorunları var." diye konuştu.

Çay üreticisi kadınlarla görüştüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, çay toplama, çay fidanlarının bakımı konusunda en büyük emeği Rizeli kadınların harcadığını vurguladı. Kılıçdaroğlu, Rizeli çay üreticisi kadınların dertleri olduğunu savunarak fiyatlardan memnun olmadıklarını ve fiyatların yükseltilmesini istediklerini kendisine ilettiklerini söyledi.

Üreticilerin, "Bizi özel sektöre mahkum etmeyin, ektiğimiz ürünün, topladığımız ürünün, biçtiğimiz ürünün hakkını almak istiyoruz, alın terimizin karşılığını almaz istiyoruz, emeklerimizin boşa gitmesini istemiyoruz." dediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, var olan yapıdan müthiş bir rahatsızlık olduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu, bu rahatsızlığın giderilmesi konusunda bir kanun teklifi hazırlayarak parlamentoya verdiklerini aktararak "Buradan bütün partilere açık ve net çağrı yapıyorum, Rizeli çay üreticisinin sorununu çözmek istiyorsanız bu kanun teklifini Meclis'ten beraber geçirelim, hatta istiyorsanız bu kanun teklifini CHP değil, onlar versinler, biz destekleyelim. Bunun tamamı yapılabilir ve Rize'nin bu sorunu aşılabilir, çözülebilir." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası
Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası
Ali Koç'u Dereağzı'nda da yendik
Ali Koç'u Dereağzı'nda da yendik