CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’dan habercuk.com’a...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'dan habercuk.com'a özel açıklamalar...

07 Temmuz 2021 - 22:34 - Güncelleme: 07 Temmuz 2021 - 22:36

CHP’nin “Ekonomi Masası” toplantıları Trabzon’da devam etti. Toplantıyı yönetmek üzere Trabzon’a gelen ve çeşitli temaslarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Gazeteci Elif Çavuş’un sorularını yanıtladı. Öztrak, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu ifade etti ve Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediğini söyledi.

TRABZON EVDEKİ BUZAĞI GİBİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Trabzon’da ekonomiye yön veren STK liderleri ile yapılan toplantı sonrasın Trabzon’u da değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz Trabzon’u kafamızdaki büyük Türkiye projesi kapsamında en önemli istasyonlardan birisi olarak görüyoruz. Bu çerçevede de Trabzon’a özel önem verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Bir liman kenti olarak, tarım ve turizm kenti olarak önem verilmesi ve bunun bir bütünlük içinde ele alınıp değerlendirilmesini istiyoruz. Geleceğinin iyi planlanması gerektiği kanaatindeyiz. Elimizde bir mücevher var ama maalesef biz bu mücevheri kaldırım taşı yapmakta ısrar ediyoruz. Bu çok yanlış bir politika. Biz Trabzon’u yüzük taşı yapmak zorundayız. Trabzon’a bu gözle bakan bir yönetim anlayışı yok. Türkiye’de Trabzonluların özel bir önemi var. Bütün partilerde Trabzonluların bir ağırlığı oldu, olacak… Ama şunun altını çizmek lazım, her nedense; “Evdeki buzağı hiçbir zaman dana olmaz” misali Trabzon evdeki buzağı gibi düşünülüyor olabilir ama şunu çok açık söyleyeyim; Burada bir potansiyel var bunu göremezden gelemeyiz. Bugüne kadar Trabzonluyu İstanbul’a göndermişiz orada iş yapsın diye, çok da güzel iş yapmış. Ankara’ya göndermişiz orada çok güzel iş yapmış. Artık Trabzonluların Trabzon’da büyük işler yapması lazım onun zamanı geldi. Biz Trabzon’a CHP olarak böyle yaklaşmak istiyoruz. Tabi bunu yeterince anlatabilmemiz lazım. Trabzonluların bize daha az oy veriyor olması Trabzonluların sorunu değil, demek ki biz derdimizi, kafamızdaki Trabzon projelerini yeterince anlatamamışız” dedi.

ÖRNEK: İSTANBUL SEÇİMLERİ

Türkiye’nin erken seçime mecburen gitmek zorunda olduğunu ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Bu çalışmalar CHP’nin Türkiye vizyonunu anlatma çalışmalarıdır. Türkiye’de seçimin nasıl yapılacağı, kimlerin seçime karar vereceği belli. Biz diyoruz ki; Türkiye’de derhal bir seçim yapılması lazım. Çünkü mevcut yönetim “Erdoğan şahsım hükümeti” artık yönetme kabiliyetini kaybetmiştir. Metal yorgunu olduklarını kendileri söyledi. Bugün görüyorsunuz her gün ortaya başka skandal çıkıyor. Görmezden gelmeleri mümkün değil. Ortada ciddi bir yönetememe sorunu var. Bu liyakatsizlik devam ettiği sürece yönetmek mümkün değil. Ciddi bir tahribat arttıkça milletin sırtındaki yük de artıyor ve dayanılmaz hale geliyor. Artık mecbur kalacaklardır ve seçime gideceklerdir. Geçmişte parlamento vardı ve istişare mekanizması vardı. Bu istişare mekanizması siyasetin doğruyu bulabilmesine imkan sağlıyordu. Şimdi tek bir adamın iki dudağı arasından çıkacak söze bağlı. Sonunda milletin hali bu durumdayken devam edemezler. Bir şeye güvenmemiz lazım. Bizim milletimizin engin bir feraseti vardır. Millet kendi iradesine sonuna kadar sahip çıkar. Örnek; İstanbul seçimleridir. 8 bin oyla kaybettiler, mızıkçılık yaptılar ardından 800 bin oy fark yediler. Her partiye oy veren vatandaşımız bir şeye tahammül edemiyor; kendi iradesine vesayet getirilmesine katlanamıyor. Bu iradeye vesayet getirmeye çalışanlara da en ağır cezayı kesiyor. Bu defa da öyle olacak. İstanbul seçimlerinden yeterli dersin alındığını tahmin etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

TÜM ADAYLAR İÇİNDE GENEL BAŞKANIMI GÖRÜRÜM

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda fikirlerini ifade eden Öztrak, “20 Temmuz bir sivil darbe sürecidir. Bundan sonra Cumhurbaşkanı olarak seçilecek olan kişi elindeki muazzam gücü akil bir biçimde, devlet adamı nitelikleri ile Türkiye’yi yeniden demokrasiyle kucaklaştırmak ve Türkiye’yi güçlü, gelişmiş parlamenter sisteme taşımak için kullanacak bir kişi olmak durumundadır. Ben CHP’li olarak, CHP’nin bir ferdi olarak ben kendi genel başkanımı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek isterim. Türkiye’deki adaylara baktığımız zaman bu nitelikleri itibari ile yani Türkiye’yi sivil darbe rejiminden yeniden demokrasiye, elindeki gücü sırf bunun için kullanacak, bunun için fedakarlık yapacak tüm adaylar içinde en başta kendi genel başkanımı görürüm. Millet ittifakının takım kaptanı ve bir arada tutan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'in en borçlu ili...
Karadeniz'in en borçlu ili...
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi