Çelik’ten Yunanistan’a tepki: Yeni bir korsanlık örneği

Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yeni bir korsanlık örneği

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meis Adası'na askeri sevkiyat yapan Yunanistan'a tepki: Yeni bir korsanlık örneğidir AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Yunanistan'ın, Meis Adası'na askeri sevkiyat yapmasına tepki gösterdi.

31 Ağustos 2020 - 10:44

Ak Parti Sözcüsü Çelik, "Yunanistan'ın Meis Adası'nı silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir" ifadesini kullandı.

 

"Yunanistan'ın Meis Adası'nı silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir" değerlendirmesinde bulunan Çelik, şunları kaydetti:

 

'Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir'

"Türkiye'nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır. Yunanistan hukuka aykırı bu adımları atarak Ege'de ve Akdeniz'de korsan politikaların temsilcisi olmuştur. Hukuk temelinde diplomasi yoluyla sorunları çözmek yerine, korsan anlaşmalarla diplomasiye sabotaj düzenleyen Yunanistan'dır. Yunanistan'ın bu adımlarının neticesi ağır başarısızlık olacaktır. Yunanistan hukuk yoluyla sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır. Türkiye ile konuşmak yerine Fransa ile tatbikat yapmayı tercih ediyorsa bunun ne kadar yanlış olduğunu görecektir. Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor’da büyü bozuldu 1-0
Trabzonspor’da büyü bozuldu 1-0
Büyükşehir Belediyesi dolmuş dönüşümünü uzattı
Büyükşehir Belediyesi dolmuş dönüşümünü uzattı