Çaykara’da öğretmenim okuyor projesi

Çaykara'da öğretmenim okuyor projesi

Trabzonlu eğitimcilerden örnek bir çalışma...

15 Mart 2017 - 10:35 - Güncelleme: 15 Mart 2017 - 11:03

 

ÇAYKARA ANADOLU LİSESİNDEN 
ÖĞRETMENİM OKUYOR PROJESİ

 

Hazırladığı birbirinden güzel projeler ile isminden fazlaca söz ettiren Çaykara’da güzel bir proje daha hayata geçiyor. Çaykara Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Öğretmenim Okuyor” projesi ile yeni bir heyecan başlıyor.
Öğretmenlerin her konuda olduğu gibi kitap okuma konusunda da öğrencilere örnek olması, mesleki açıdan kendilerini yetiştirmeleri ve de boş zamanlarını kitap okuyarak geçirmeleri amaçları ile hazırlanan projeye Trabzon’da görev yapan tüm öğretmenler katılabiliyor.


DEMİRCİOĞLU:ÖĞRETMENLERİMİZ DE OKUYACAK


Proje Sahibi Çaykara Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Demircioğlu “Çaykara İlçesi olarak kitap okumayı öğrencilerimize sevdirmek ve de öğrencilerimizin severek ve de isteyerek kitap okumalarını sağlayabilmek için çeşitli projeler hazırladık. “Öğretmenim Okuyor” Projesinin de bunlardan biri. Projeye desteklerinden dolayı Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı’ya, Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a ve de İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali´ye ve okulumuz proje ekibinden Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Dilek Özdemir’e teşekkür ederiz. Trabzon İlimizde görev yapan her tür ve kademeden tüm öğretmenlerimizin bu yarışmaya katılabilir” dedi.

Öğretmenlerimizin her yönü ile çocuklarımıza örnek olması gerektiğini anımsatan Okul Müdürü Mustafa Demircioğlu “Çocuğa Kitap Oku” diyen ancak kendisi kitap okumayan bir öğretmenin çocuğun karşısında etkili olamayacağını bu yüzden de öğretmenlerimizin de kitap okuyarak öğrencilere rol model oluşturmaları amacı ile bu projeyi hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Yarışmada öğretmenlere mesleki gelişimlerini destekleyecek kitaplar seçtiklerini ifade eden Okul Müdürü Mustafa Demircioğlu bu şekilde bir taş ile iki kuş vurmayı hedeflediklerini, öğretmenlerin hem kitap okuma etkinliğine katılmalarını sağlamayı hem de mesleki açıdan kendilerini yetiştirmelerine imkan sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.


PROJE EKİBİ

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaykara Kaymakamlığı, Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Anadolu Lisesinin birlikte organize edecekleri proje kapsamında 4 tane kitap seçildi. 
1-Cahil Hoca-Jacques Ranciere
2-Öğretmen Olmak-Doğan Cüceloğlu-İrfan Erdoğan
3-Başarısızlığım Olmadığı Okul-William Galsser
4-Bir Bilim Adamının Romanı-Oğuz Atay


BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK

Projeye başvurmak isteyen öğretmenlerimizin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi sistem üzerinden açacağı ekrandan başvuru yapmaları sağlanacak. Başvuru ile ilgili olarak Çaykara Anadolu Lisesinin 0 462 6161222 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.
Proje ekibi tarafından yarışmaya katılan öğretmenlere kitap dağıtımı yapılmayacak. Yarışmaya katılmak isteyen öğretmenler kitapları kendi imkanları ile temin edecekler. Yarışma ile ilgili sınavın 09 Nisan 2016 tarihinde yapılması planlanıyor.


ÖDÜLLER:

Yarışmada en çok merak edilen konu elbette ki ödüller. İşte yarışmada dereceye giren Öğretmenlerimize verilecek ödüller.
Birincilik Ödülü-Tek Kişilik Balkan Gezisi
İkincilik Ödülü: Akdeniz Grant Likya Tatil-İki Kişilik-7 gece 8 gün
Üçüncülük Ödülü: Ege Akdeniz Tatili-İki Kişilik-Yedi Gece sekiz gün
Dördüncülük Ödülü-Uzungöl Tatili-3 kişi için tek kişilik-Uzungöl İnan Kardeşler Dursun Ali İnan Tesisleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20/10/2020 İPOTEKLİ KONUT SATIŞINDA YÜZDE 207,6 ARTIŞ
20/10/2020 İPOTEKLİ KONUT SATIŞINDA YÜZDE 207,6 ARTIŞ
Boztepe'deki Türk Bayrağı'nın indirilmesine tepki
Boztepe'deki Türk Bayrağı'nın indirilmesine tepki