ByLock, kumpasını TÜBİTAK çalışanı kurmuş

ByLock, kumpasını TÜBİTAK çalışanı kurmuş

Ankara Başsavcılığı'ndan ByLock açıklaması: 11 bin 480 kişi irade dışı girdi... Ankara Başsavcılığı'ndan açıklama: ByLock yönlendirmesini TÜBİTAK çalışanı yaptı

27 Aralık 2017 - 13:36 - Güncelleme: 27 Aralık 2017 - 15:43

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KARAR Gazetesi'nin manşetten verdiği FETÖ'nün ByLock kumpasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, 11 bin 480 kişinin örgütün Morbeyin adlı şirketi tarafından üretilen uygulama programlarını kullandığı için iradeleri dışında ByLock'a girdiği bilgisine yer verildi.

KARAR gazetesi FETÖ'nün ByLock kumpasıyla ilgili MİT'in yaptığı incelemede bir çok kişinin örgütün kumpasıyla mağdur olduğunu manşet yapmıştı. FETÖ'cü Morbeyin adlı şirketin uygulamalarını kullanan ve saniyelerle ByLock kullandığı belirlenen kişiler tek tek elenmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bugün konuyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Açıklamada 11 bin 480 kişinin Morbeyin adlı şirketin uygulamalarını kullandığı için iradeleri dışında ByLock programına girdiği belirtildi.

FETÖ'NÜN BYLOCK KUMPASI

Açıklama şu şekilde: 

"11 bin 480 GSM numarasının kullanıcılarının iradeleri dışında ByLock IP'lerine yönlendirilmiş oldukları tespit edilmiştir. Bu kullanıcıların gerçek ByLock kullanıcılarının tespitini güçleştirmek ve FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadeleyi sulandırmak amacıyla örgüt mensubu yazılımcılar tarafındna geliştirilen uygulamalarla bilinçli olarak bylock.net alan adına yönlendirilmiş oldukları yönünde bulgular elde edilmiştir."  

 

Ankara Başsavcılığı'dan yapılan açıklamada, ByLock yönlendirmesini TÜBİTAK çalışanının yaptığı ifade edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, ByLock konusunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kocaman, FETÖ'nün gerçek ByLock kullanıcılarının tespitini engellemek için 11 bin 480 kişinin GSM numarasının kullanıcılarının iradeleri dışında ByLock IP'lerine yönlendirildiğinin tespit edildiğini söyledi.

Kocaman, örgütün bunu eski TüBİTAK çalışanı ve FETÖ firarisi Kemalettin Cengiz Erbakırcı'nın geliştirdiği Mor Beyin adlı uygulama ile gerçekleştirdiğini açıkladı.  

BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLEBİLİR

ByLock bizim için en büyük delillerden biri. Bu konuda hiçbir değişiklik yok. Mor Beyin yazılımıyla ByLock'a
yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesini talep edeceğiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 ildeki 83 mağarada yaşayan hayvan türleri araştırılıyor
15 ildeki 83 mağarada yaşayan hayvan türleri araştırılıyor
Busenaz Sürmeneli’nin adı, üniversite salonuna verildi
Busenaz Sürmeneli’nin adı, üniversite salonuna verildi